Hlavní navigace

Alza spouští vlastní síť balíkomatů. Začne hlavním městem

28. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po neúspěchu Kouzelné almary a přímo proti vznikajícímu projektu České pošty přichází se svými AlzaBoxy na doručování zásilek i největší tuzemský e-shop s elektronikou.

Na začátku jde o jedenáct boxů, brzy jich ale v Praze bude až třicet. „Pro umístění AlzaBoxů jsme vybrali atraktivní lokality se snadnou dostupností, bezproblémovým parkováním a potenciální velkou návštěvností zákazníků. Jedná se o čerpací stanice OMV, nákupní centra a další frekventovaná místa,“ tvrdí šéf expanze Alza.cz Jan Moudřík. Postupně by se měla síť rozšiřovat po větších městech a doplňovat tak třicet kamenných poboček. 

Většina AlzaBoxů je dostupná po celý den, respektive týden, a zároveň firma pro novinku připravila i nonstop telefonickou podporu. Za doručení zboží do balíkomatu zaplatí zákazník 49 Kč a Alza garantuje doručení zásilky v den objednání zboží, pokud si tedy zákazník objedná do oběda. 

Podobně jako u obdobných služeb konkurence je zákazník o stavu zásilky informován prostřednictvím emailu nebo textové zprávy. Jakmile je zásilka připravena k odběru, přistane v jeho mobilu SMS se dvěma unikátními kódy, kterými aktivuje otevření schránky se zbožím. Zásilka počká na svého majitele čtyři dny a před vypršením lhůty na to AlzaBox dokáže i upozornit. 

Česká pošta o prázdninách

V tuzemsku už podobný koncept funguje v podobě stovky poštomatů InPost, které provozuje firma INTIME. Ta loni převzala i síť balíkomatů Kouzelná Almara, za kterou stála firma Miton. 

CIF - osobnosti

„U Kouzelné almary je prostě jasné, že jsme to blbě spočítali. Byla to méně webová věc, než jsme zvyklí,“ uznali šéfové Mitonu na dnešním NetClubu. V počátcích totiž služba nebyla schopna přilákat dostatečné množství velkých e-shopů.

Boxy na balíky teď začala instalovat i Česká pošta, která spouští pilotní provoz svých balíkomatů na deseti pobočkách po celé republice. E-shopy, které budou chtít službu využívat, budou muset mít s ČP uzavřenou Dohodu o podmínkách podávání poštovních zásilek Balík Na poštu s dodáním do Balíkomatu. Balíky v útrobách boxů zůstanou tři dny a pak budou další čtyři dny uloženy na pobočce. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).