Hlavní navigace

Amazon AWS Startup Challenge se otevírá českým startupům

2. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jedna z velkých světových soutěží věnovaných startupům se otevírá i českým uchazečům. Jejím pořadatelem je Amazon a v hitparádě se rozdávají ceny 100 000 dolarů v hotovosti a další stejná suma v cloudových službách Amazonu.

Soutěž je, podobně jako vloni, rozdělena na tři regiony Amerika, Asie a Pacifik a EMEA, tedy Evropa, Blízký Východ a Afrika.

Nově se otevírá i českým podnikatelům, ze soutěže jsou vyloučeny už jen některé země. Podmínkou tedy je, že jste buďto:

  • jednotlivec nebo samostatný podnikatel, který je starší osmnácti let a jeho hlavní podnikatelská doména či jurisdikce spadá pod jiné země, než Barma, Kuba, Irán, Severní Korea, Sudán nebo Syrie.
  • soukromá společnot, jejíž hrubý obrat nepřekročil 10 milionů USD (cca 150 mil Kč) a nezískala více jak 10 milionů USD podpory z jiných zdrojů financování.

A to jsou mantinely, do kterých už se pohodlně vejde celá řada českých firem, takže není mnoho důvodů, proč byste se nemohli se svou inovativní službou či internetovým projektem zúčastnit.

Nejdůležitější odměnou nejsou ani tak peníze, ale spíše samotné nominační zmínky. Tím, že Amazon soutěž geograficky rozděluje, dává možnost i regionálním firmám a nápadům, aby se zúčastnili a zaujaly investory, většinou příliv zájmu investorů a propagace, kterou Amazon kolem soutěže generuje, je tou nejlepší odměnou. Ostatně, řada venture kapitalistů jsou partnery celé akce a budou brousit nejenom mezi vítězi.

A k čemu porota příhlíží, kdo se může účastnit? Tak především je potřeba, aby vaše služba běžela na Amazon Web Services (AWS) – zde píšeme o tom, co všechno služby AWS umí a zde o programování pro ně. Dále má být originální a kreativní, má vypadat důvěryhodně a jako dlouhodobě udržitelný obchodní model. A nakonec, má reagovat na nějakou potřebu trhu. Což už jsou subjektivní záležitosti, ale je na vás, jestli přesvědčíte porotu.

Registrovat se můžete přímo na webu AWS Start-Up Challenge a tamtéž si můžete prostudovat loňské vítěze, abyste se zorientovali.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.