Hlavní navigace

Amazon chystá nový tablet. Stát by měl padesát dolarů

Jan Beránek

Další pokus o úspěch na tabletovém trhu má mít šest palců a má být o polovinu levnější než nejlevnější Kindle Fire.

Už dnes se produkty internetového obchodu pohybují na spodní cenové hranici tabletového trhu. Šestipalcový Kindle Fire HD vyjde ve své verzi s reklamami na sto dolarů. Podle deníku Wall Street Journal chce jít Jeff Bezos ještě níž. 

Amazon by měl podle WSJ ušetřit na součástkách a osekat tablet na minimum. Místo stereo reproduktorů bude mít novinka jen mono a podobně. Pro srovnání, pokud nový člen hardwarové rodiny Amazonu bude stát opravdu padesát dolarů, nejlevnější iPad mini 2 začíná na šestinásobku a sedmipalcový Samsung Galaxy Tab 3 Lite na víc než dvounásobku ceny.  

Content 2017 - tip Footshop

Amazon chce ale svou nabídku tabletů ještě rozšířit. Měly by přijít i osmi a desetipalcové modely. Firma se po propadáku svého chytrého telefonu zase vrací do vod, kde byla úspěšnější.

Taktika dumpingových cen výměnou za reklamu a zisky z ekosystému už ale Amazonu u tabletů vyšla. Padesátidolarový tablet tak může být úspěšný stejně jako první čtečky Kindle. Otázkou ale bude, nakolik bude kvůli úsporným opatřením tablet vůbec použitelný a jak se popere především s neznačkovou čínskou konkurencí.

Našli jste v článku chybu?
9. 9. 2015 1:48
Ano (neregistrovaný)

K cemu takovy tablet je? Da se to polykat a zapijet cajem? Je to dobre na prudusky nebo je to jen pristroj pro efektivnejsi mrhani casem?

9. 9. 2015 3:32
NeNe (neregistrovaný)

No u Vas by mohl fungovat jako cipek. Ale na to jste zde asi nahraval, ze?