Hlavní navigace

Amazon chystá nový tablet. Stát by měl padesát dolarů

8. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Ken Wolter / Shutterstock.com
Další pokus o úspěch na tabletovém trhu má mít šest palců a má být o polovinu levnější než nejlevnější Kindle Fire.

Už dnes se produkty internetového obchodu pohybují na spodní cenové hranici tabletového trhu. Šestipalcový Kindle Fire HD vyjde ve své verzi s reklamami na sto dolarů. Podle deníku Wall Street Journal chce jít Jeff Bezos ještě níž. 

Amazon by měl podle WSJ ušetřit na součástkách a osekat tablet na minimum. Místo stereo reproduktorů bude mít novinka jen mono a podobně. Pro srovnání, pokud nový člen hardwarové rodiny Amazonu bude stát opravdu padesát dolarů, nejlevnější iPad mini 2 začíná na šestinásobku a sedmipalcový Samsung Galaxy Tab 3 Lite na víc než dvounásobku ceny.  

Amazon chce ale svou nabídku tabletů ještě rozšířit. Měly by přijít i osmi a desetipalcové modely. Firma se po propadáku svého chytrého telefonu zase vrací do vod, kde byla úspěšnější.

Taktika dumpingových cen výměnou za reklamu a zisky z ekosystému už ale Amazonu u tabletů vyšla. Padesátidolarový tablet tak může být úspěšný stejně jako první čtečky Kindle. Otázkou ale bude, nakolik bude kvůli úsporným opatřením tablet vůbec použitelný a jak se popere především s neznačkovou čínskou konkurencí.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).