Hlavní navigace

Amazon.com hlásí zvýšené tržby i zisk, překonává očekávání

27. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Internetovému obchodu Amazon.com se daří oslovovat zákazníky i v době hospodářské krize. Potvrzují to finanční výsledky z prvního čtvrtletí tohoto roku. Světový kolos mezi e-shopy zvýšil v prvním čtvrtletí zisk o 24 procent na 177 milionů dolarů a to právě díky rostoucím tržbám, což překonalo očekávání. Tržby stouply o 18 procent na 4,89 miliardy dolarů. Amazon.com si o něco lépe vedl na severoamerickém území, kde se mu povedlo za první tři měsíce tohoto roku zvýšit tržby o 21 procent na 2,58…

Internetovému obchodu Amazon.com se daří oslovovat zákazníky i v době hospodářské krize. Potvrzují to finanční výsledky z prvního čtvrtletí tohoto roku. Světový kolos mezi e-shopy zvýšil v prvním čtvrtletí zisk o 24 procent na 177 milionů dolarů a to právě díky rostoucím tržbám, což překonalo očekávání. Tržby stouply o 18 procent na 4,89 miliardy dolarů. Amazon.com si o něco lépe vedl na severoamerickém území, kde se mu povedlo za první tři měsíce tohoto roku zvýšit tržby o 21 procent na 2,58 miliardy dolarů. Pro zbytek světa Amazon.com hlásí nárůst tržeb o 15 procent na 2,31 miliardy dolarů.

Zástupci e-shopu Amazon.com, který se již dávno nesoustředí jen na literaturu, očekávají rostoucí tržby i v aktuálním druhém čtvrtletí. Za dobrými výsledky je podle analytiků rozšiřování sortimentu a snižování cen. K růstu přispěly i existenční problémy konkurence v podobě maloobchodních řetězců jako je třeba Circuit City, tedy prodejce elektroniky. Amazon.com patří tedy mezi ty šťastnější internetové firmy, které ruku v ruce s prezentováním finančních výsledků nemusí oznamovat i masivní propouštění. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.