Hlavní navigace

Amazon Kindle se otevře vývojářům aplikací, hry by neměly chybět

22. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Amazon Kindle už do budoucna nebude jen čtečkou elektronických knih. Známý e-shop Amazon.com totiž oznámil, že své zařízení otevře vývojářům. Kindle Development Kit umožní vytvářet vlastní aplikace pro Amazon Kindle. Již příští měsíc se má začít s jeho omezeným testováním. Vyvíjet aplikace bude možné pod MS Windows, Mac OS X i různými distribucemi Linuxu. Kindle Development Kit bude obsahovat i simulátor pro testování aplikací. Amazon Kindle se může stát i zajímavou handheldovou herní…

Amazon Kindle už do budoucna nebude jen čtečkou elektronických knih. Známý e-shop Amazon.com totiž oznámil, že své zařízení otevře vývojářům. Kindle Development Kit umožní vytvářet vlastní aplikace pro Amazon Kindle. Již příští měsíc se má začít s jeho omezeným testováním. Vyvíjet aplikace bude možné pod MS Windows, Mac OS X i různými distribucemi Linuxu. Kindle Development Kit bude obsahovat i simulátor pro testování aplikací. Amazon Kindle se může stát i zajímavou handheldovou herní platformou. Zájem o vývoj her má například EA Mobile.

S distribucí aplikací mezi uživatele se pak počítá v pozdějším průběhu tohoto roku. Aplikace budou moci vývojáři nabízet skrze Kindle Store a to v jednom ze třech režimů: bezplatné aplikace (do velikosti pod 1 MB), aplikace za jednorázový poplatek a aplikace s měsíčním předplatným. Vývojáři mají z výdělku inkasovat sedmdesát procent, Amazon.com pak zbylých třicet procent. Bezdrátově přímo do zařízení bude možné stahovat jen programy do 10 MB. Větší programy (až do 100 MB) bude již nutné stahovat přes počítač. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.