Hlavní navigace

Amazon může čelit žalobám kvůli Cloud Playeru

31. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tandem tento týden představených služeb Amazon Cloud Player a Amazon Cloud Drive může odstartovat další velkou při s hudebním průmyslem. Nahrávací společnost Sony Music se cítí dotčená tím, že Amazon nové služby pro streamování hudby spustil, aniž by měl předtím uzavřené dohody se zástupci hudebního průmyslu. Z jeho řad nyní zaznívá, že služby Amazon Cloud Player a Amazon Cloud Drive mohou být v rozporu se zákonem. Amazon Cloud Player umožňuje online přehrávání hudby, kterou si (zatím jen…

Tandem tento týden představených služeb Amazon Cloud Player a Amazon Cloud Drive může odstartovat další velkou při s hudebním průmyslem. Nahrávací společnost Sony Music se cítí dotčená tím, že Amazon nové služby pro streamování hudby spustil, aniž by měl předtím uzavřené dohody se zástupci hudebního průmyslu. Z jeho řad nyní zaznívá, že služby Amazon Cloud Player a Amazon Cloud Drive mohou být v rozporu se zákonem.

Amazon Cloud Player umožňuje online přehrávání hudby, kterou si (zatím jen američtí) uživatelé uložili v rámci služby Amazon Cloud Drive. Mohou si sem ukládat nákupy z Amazon MP3 nebo již dříve pořízenou hudbu přímo z pevného disku. Tu si pak mohou přehrávat na libovolném počítači s přístupem na Internet nebo v mobilním zařízení se systémem Android.

Google a Apple podle dostupných informací chtějí letos ještě během jara či počátkem léta spustit podobnou službu, ovšem brzdí je právě vyjednávání se zástupci hudebního průmyslu. Amazon své služby spustil s předstihem, ale jejich legálnost si bude muset zřejmě upevnit či ošetřit až dodatečně.

Zdroj: Reuters

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).