Hlavní navigace

Amazon otevřel AppStore for Android a vysloužil si žalobu Applu

23. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Známý e-shop Amazon spustil vlastní portál s aplikacemi pro Android. O tomto jeho záměru jsme vás již informovali. Jmenuje se Amazon Appstore for Android a první uživatele vítá nabídkou poměrně žádané hry Angry Birds Rio ke stažení zdarma. Zde se ale sluší dodat, že Amazon zatím svůj portál s aplikacemi otevřel výhradně pro Spojené státy.

Známý e-shop Amazon spustil vlastní portál s aplikacemi pro Android. O tomto jeho záměru jsme vás již informovali. Jmenuje se Amazon Appstore for Android a první uživatele vítá nabídkou poměrně žádané hry Angry Birds Rio ke stažení zdarma. Zde se ale sluší dodat, že Amazon zatím svůj portál s aplikacemi otevřel výhradně pro Spojené státy.

Právě doma ve Spojených státech bude muset hned Amazon čelit žalobě v souvislosti s tímto svým nejnovějším počinem. Dle očekávání se ozval Apple, kterému se nelíbí, že Amazon svůj portál s aplikacemi nazývá AppStore. Jak známo, stejné jméno již delší dobu nese obchod s aplikacemi pro iPhone, iPod Touch a iPad.

Zdroj: Fox News

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).