Hlavní navigace

Amazon postaví u Prahy další sklad. Pro vrácené zboží a reklamace

Jan Beránek

V Horních Počernicích má vyrůst hala pro další tři tisíce lidí. Ta v Dobrovízi už totiž zboží převážně z Německa nestíhá odbavovat.

V Dobrovízi sice Amazon jeden sklad zavře, ale zároveň tam chystá spuštění svého distribučního centra. Počernická hala o rozloze 40 000 metrů čtverečních by měla vyrůst v průmyslovém parku developera P3. Tvrdí to Hospodářské noviny

Amazon ani společnost P3 údajnou dohodu nekomentovaly. Mluvčí českého Amazonu Karel Taschner ale deníku řekl, že rozšíření reklamačního centra dává smysl, protože firma roste v celé Evropě.

Stavba by měla být hotová podle HN na počátku druhého pololetí příštího roku. Vyplývá to z developerovy žádosti o posouzení vlivu stavby na životní prostředí. 

Amazon v současné době dokončuje nábor pro distribuční centrum v Dobrovízi. Slavnostní otevření by mělo proběhnout už příští měsíc. 

Našli jste v článku chybu?
18. 8. 2015 11:39
puch (neregistrovaný)

Uz z principu je evidentni, ze v takovem objemu, v jakem Amazon prodava, se proste musi objevit nejake procento vadnych kusu na reklamaci. Stejne jako se v populaci objevuji neprilis duvtipni lide nechapajici zcela jasne veci, ze "PH"?

18. 8. 2015 23:01

Jasně, vy jste na to kápnul. Amazon, který vlastně zatím na český trh vůbec nevstoupil tento svůj krok stále odkládá - čeká totiž jen a jen na to, aby mohl českým zákazníkům nabídnout vrácené a reklamované zboží se slevou, tím fakt vyplní díru na trhu...