Hlavní navigace

Amazon představil ultralevný tablet a nové levné čtečky Kindle

28. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zvěsti o tom, že Amazon se chystá předstvit levný tablet, se ukázaly být pravdivé. Amazon zveřejnil své novinky pro letošní vánoce a jde o velmi zajímavou čtveřici zařízení. Amazon Kindle Fire je nový tablet za příznivých 200 dolarů. Tím prvním je tablet Kindle Fire v ceně 199 dolarů. Má úhlopříčku 7 palců, ve výbavě multi-touch displej, WiFi jde o Android ovšem s firemní grafickou nadstavbou uzpůsobenou pro konzumaci obsahu od Amazonu. Tablet nemá ani GPS, ani kameru ani podporu 3G sítí, má…

Zvěsti o tom, že Amazon se chystá předstvit levný tablet, se ukázaly být pravdivé. Amazon zveřejnil své novinky pro letošní vánoce a jde o velmi zajímavou čtveřici zařízení.

Amazon Kindle Fire je nový tablet za příznivých 200 dolarů.

Amazon Kindle Fire je nový tablet za příznivých 200 dolarů.

Tím prvním je tablet Kindle Fire v ceně 199 dolarů. Má úhlopříčku 7 palců, ve výbavě multi-touch displej, WiFi jde o Android ovšem s firemní grafickou nadstavbou uzpůsobenou pro konzumaci obsahu od Amazonu. Tablet nemá ani GPS, ani kameru ani podporu 3G sítí, má 8GB paměti.

Zajímavé jsou i čtečky Kindle s eInk displejem. Ta nejlevnější bude za 79 dolarů, jde o šestipalcovou čtečku bez dotykového displeje nebo klávesnice, kterou mají současné Kindle čtečky.

Amazon Kindle Touch je dotyková čtečka s elektronickým papírem a zcela přepracovaným konceptem ovládání. Před vánoci se bude prodávat báječně, tomu věříme...

Amazon Kindle Touch je dotyková čtečka s elektronickým papírem a zcela přepracovaným konceptem ovládání. Před vánoci se bude prodávat báječně, tomu věříme…

Na nejlevnější model navazují model Kindle Touch a Kindle Touch 3G za 99 respektive 149 dolarů. Ty mají navíc k WiFi také rozpoznávání dotyků, takže je možné listovat v knihách dotykem na displeji.

BRAND

Zařízení budou dostupná od listopadu a uvedené ceny jsou „zvláštní nabídkou“, ta běžná bude o 30 dolarů vyšší.

Stávající modely čteček Kindle se přejmenují na Kindle Keyboard a Kindle Keyboard 3G, aby se zdůraznilo, že jsou vybaveny klávesnicí.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).