Hlavní navigace

Amazon spustí streamované video

Karel Wolf

Společnost Amazon.com, největší americký a pravděpodobně také světový internetový obchodní dům spustí během několika následujících týdnů vlastní službu streamovaného videa. Informaci uvedl během rozhovoru s novináři výkonný ředitel a zakladatel společnosti Jeff Bezos. Společnost se tímto krokem snaží reagovat na stále se vyostřující konkurenci. Jedním z takovýchto hlavních rivalů Amazonu se dlouhodobě stala společnost Apple. Na vině je zejména služba iTunes, která se v Americe dlouhodobě drží…

Doba čtení: 1 minuta

Společnost Amazon.com, největší americký a pravděpodobně také světový internetový obchodní dům spustí během několika následujících týdnů vlastní službu streamovaného videa. Informaci uvedl během rozhovoru s novináři výkonný ředitel a zakladatel společnosti Jeff Bezos.

Společnost se tímto krokem snaží reagovat na stále se vyostřující konkurenci. Jedním z takovýchto hlavních rivalů Amazonu se dlouhodobě stala společnost Apple. Na vině je zejména služba iTunes, která se v Americe dlouhodobě drží na žebříčcích nejoblíbenějších servisů pro online nákupy hudebních souborů. Úspěch, který Apple dosáhl díky iPodu a iTunes na poli stahování hudby se ostatně Amazon pokusil zopakovat již loni v jiném segmentu trhu, tehdy uvolnil do prodeje svoji unikátní čtečku elektronických knih Kindle. (Yahoo News).

Našli jste v článku chybu?