Hlavní navigace

Amazon údajně uvede dva nové tablety

27. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Je veřejným tajemstvím, že se Amazon chystá vstoupit na trh s tablety. Nyní se objevily neoficiální informace, které poodhalují jeho možné želízko v ohni. Respektive želízka, protože Amazon má uvést hned dvě zařízení. Ta nakonec přijdou s klasickými displeji, přestože Amazon údajně původně zvažoval hybridní displej, který by šel přepnout do režimu pro čtení e-knih.Takový ale zatím není připraven k uvedení na trh.

Je veřejným tajemstvím, že se Amazon chystá vstoupit na trh s tablety. Nyní se objevily neoficiální informace, které poodhalují jeho možné želízko v ohni. Respektive želízka, protože Amazon má uvést hned dvě zařízení. Ta nakonec přijdou s klasickými displeji, přestože Amazon údajně původně zvažoval hybridní displej, který by šel přepnout do režimu pro čtení e-knih.Takový ale zatím není připraven k uvedení na trh.

První ze dvojice tabletů nese jméno Coyote a bude vybaven sedmipalcovým displejem a dvoujádrovým procesorem nVidia Tegra 2. Druhý se má jmenovat Hollywood a počítá prý s desetipalcovým displejem a dokonce čtyřjádrovým procesorem Tegra značky nVidia. Tyto dva tablety se mají začít prodávat už o prázdninách za 349 dolarů resp. 449 dolarů.

MM AI t

Amazon vsadí na operační systém Android, což je logické, když si vezmeme, že nedávno spustil vlastní katalog aplikací pro tento systém. Právě na vlastní služby Amazonu budou zřejmě oba tablety hodně spoléhat. Amazon může jejich majitelům nabídnout prodej elektronických knih či prodej a streamování hudby. 

Zdroj: SlashGear, PCMag

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).