Hlavní navigace

Amazon vyvinul vlastní čtečku karet. Vyráží proti PayPalu i startupu Square

Jan Beránek

Jednoduché placení kartou. Amazon rozšiřuje sbírku přístrojů o čtečku, kterou lze připojit k jakémukoliv tabletu nebo mobilnímu telefonu.

Malé firmy to ocení a Amazon vydělá další peníze. Služba Local Register si bude letos brát 1,75 procenta z každé platby, ale od příštího roku by to mělo být už 2,5 procenta. Tím zatopí především konkurentům ze Square a v PayPalu, jejichž čtečky si dnes stahují 2,75, respektive 2,7 procenta. 

„Je tu pořád velký prostor pro velké značky typu Amazon, které mohou v případě platebního systému proměnit důvěru svých uživatelů v peníze,“ tvrdí pro BBC ředitel Juniper Research Windsor Holden a dodává, že Amazon má oproti konkurenci výhodu ve finančním zázemí. 

Nová služba Amazonu bude k dispozici zatím jen pro zákazníky ve Spojených státech. Stačí si ji připojit do sluchátkové zdířky v tabletu nebo telefonu. Vyjde na deset dolarů.

Marcom

Amazon tak pokračuje ve svém hardwarovém dobrodružství. Po čtečce Kindle, tabletu Kindle Fire, mobilním telefonu Fire Phone je tu Local Register.  

Nezahálí ani konkurence. Square, startup založený před pěti lety spolutvůrcem Twitteru Jackem Dorseyem, získal od investorů zatím necelou půlmiliardu dolarů a minulý týden koupil rozjetou americkou službu Caviar. Za devadesát milionů dolarů v akciích tak získal rozjíždějící se rozvážkovou službu s luxusnějším jídlem.

Našli jste v článku chybu?
17. 8. 2014 1:35
Trident (neregistrovaný)

Hlavne by mne zajimalo jestli uvnitr maji HSM ktera je i u toho nejblbejsiho zarizeni nutna, jak maji vyresenou fyzickou bezpecnost(treba tampery), zda-li jim sifruje uz cteci hlava(daji se sehnat na trhu takova reseni pro terminaly) jak se sifruji data mezi cteckou a apkou a jestli to je vubec PCI compliant. To je vzdycky trn v pate u tehle zarizeni vyhovet certifikacim.

Taky se mi zda divne ze jsou schopni neco takoveho hned vyvinout. Ono to prave dlouho trva kvuli bezpecnostnim standardum. A…

14. 8. 2014 13:27
AAA (neregistrovaný)

Nebrání. Ovšem za podvodné transakce budete ručit vy - obchodník, který touto formou platbu přijal. BTW nevím co znamená kolikrát, ale poslední větší benzínka kdo takto platby pravidelně přijímal byla Shellka, předtím než nasadila nové terminály. Od té doby taky už ne, takže toto možná platí u pár zapadlých venkovských pump. Obecně spíš platí že většina terminálů uměla čipy dřív, než se plně rozšířily čipové karty.