Hlavní navigace

AMD zaplatilo 50 tisíc dolarů na charitu a získalo twitterový účet @AMD

12. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Americká hardwarová společnost AMD začala v úterý používat twitterový účet @AMD. Ten dosud spravoval Adam M. Doppelt. Firmě trvalo dva roky, než se s původním majitelem dohodla.

Když si před lety Adam M. Doppelt zřizoval účet na Twitteru, automaticky zvolil zkratku @AMD. Před dvěma lety ho poprvé kontaktovala americká hardwarová společnost Advanced Micro Devices, známá především pod zkratkou AMD, s žádostí, že by pro komunikaci se svými zákazníky na Twitteru ráda využila právě příhodný účet @AMD.

Nabídla mu, že když jí účet přenechá, získá od firmy na oplátku několik notebooků vybavených procesory AMD. Doppelt, který provozuje například službu Dwellable, nabídku na výměnný obchod zdvořile odmítl s tím, že další počítačové vybavení nepotřebuje. Navrhl ale, že firmě účet přenechá, když daruje na dobročinné účely v Seattlu, kde Doppelt bydlí, 50 tisíc dolarů.

Trvalo další dva roky, než firma na návrh přistoupila a věnovala dvěma charitativním organizacím v Seattlu každé 25 tisíc dolarů. Včera pak přešel účet @AMD oficiálně pod správu AMD. Doppelt na svém novém účtu @adamdoppelt prohlásil, že včerejšek byl pro něj hořkosladkým dnem.

Content First 2022_tip temata

Doppelt není zdaleka jediným uživatelem Twitteru, který vlastní účet některé známé značky. Jak upozornil John Cook ze serveru Geek Wire, v Seattlu bydlí také Brian M. Westbrook, který na Twitteru vystupuje pod @BMW.

Zdroj: Geek Wire

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.