Hlavní navigace

Američané jsou na Orkutu menšinou (doplněno)

19. 7. 2004
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V uživatelské komunitě serveru Orkut se dostávají anglicky píšící uživatelé do menšiny. Nejsilnějším národem jsou v Orkutu nyní se 41 procenty Brazilci. Ti mezi sebou hovoří portugalsky, což se nelíbí některým uživatelům, kteří portugalsky neumí. Dušan Janovský si klade dvě otázky: Co proboha ti lidé ještě na Orkutu hledají? a Měli by všichni psát anglicky? Češi, kterých je na Orkutu nyní něco přes tisíc, tenhle problém moc neřeší. Kde jsou mezi sebou, píší česky, kde jsou s ostatními, hledá se…

V uživatelské komunitě serveru Orkut se dostávají anglicky píšící uživatelé do menšiny. Nejsilnějším národem jsou v Orkutu nyní se 41 procenty Brazilci. Ti mezi sebou hovoří portugalsky, což se nelíbí některým uživatelům, kteří portugalsky neumí. Dušan Janovský si klade dvě otázky: Co proboha ti lidé ještě na Orkutu hledají? a Měli by všichni psát anglicky? Češi, kterých je na Orkutu nyní něco přes tisíc, tenhle problém moc neřeší. Kde jsou mezi sebou, píší česky, kde jsou s ostatními, hledá se nejsrozumitelnější jazyk. Brzy se možná na Orkutu vedle angličtiny, portugalštiny a silné španělštiny setkáme v Orkutu i s arabskými jazyky – jen Íránců je tu šest procent. (News Yahoo!)

Pilný čtenář zpráviček Michal Krsek mě usvědčil z neznalosti základních faktů. V Íránu se hovoří převážně persky, arabština představuje jedno procento.

Autor článku

Autor se zabývá výkonovým marketingem na internetu. Pracoval pro Advertures, Dobrý web a Outrider. Martin byl dříve redaktorem Lupy a dalších periodik o IT.