Hlavní navigace

Americká vláda pošle miliardy dolarů na rozvoj broadbandu ve venkovských oblastech

Martin Vyleťal

Americká Federální komise pro komunikace (Federal Communications Commission, FCC) schválila plán na připojení odlehlých venkovských oblastí k vysokorychlostnímu Internetu. Komise pro tyto účely zřídila nový fond, který bude disponovat ročním rozpočtem okolo 4,5 miliardy dolarů a do kterého budou přesunuty prostředky, určené dosud na dotování telefonních služeb na americkém venkově.

Doba čtení: 1 minuta

Americká Federální komise pro komunikace (Federal Communications Commission, FCC) schválila plán na připojení odlehlých venkovských oblastí k vysokorychlos­tnímu Internetu. Komise pro tyto účely zřídila nový fond, který bude disponovat ročním rozpočtem okolo 4,5 miliardy dolarů a do kterého budou přesunuty prostředky, určené dosud na dotování telefonních služeb na americkém venkově.

Komise předpokládá, že se díky schválenému plánu podaří v následujících šesti letech připojit k broadbandu více než 7 milionů Američanů. Přístup k vysokorychlos­tnímu Internetu přitom v současné době nemá 18 milionů Američanů. Do deseti let by podle představ FCC měli mít možnost vysokorychlostního připojení k Internetu všichni obyvatelé Spojených států. FCC plánuje podpořit ze speciálního fondu také rozšíření pokrytí mobilním broadbandem.

Zdroj: Los Angeles Times a Federal Communications Commission

Našli jste v článku chybu?