Hlavní navigace

Americká vláda pošle miliardy dolarů na rozvoj broadbandu ve venkovských oblastech

31. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Americká Federální komise pro komunikace (Federal Communications Commission, FCC) schválila plán na připojení odlehlých venkovských oblastí k vysokorychlostnímu Internetu. Komise pro tyto účely zřídila nový fond, který bude disponovat ročním rozpočtem okolo 4,5 miliardy dolarů a do kterého budou přesunuty prostředky, určené dosud na dotování telefonních služeb na americkém venkově.

Americká Federální komise pro komunikace (Federal Communications Commission, FCC) schválila plán na připojení odlehlých venkovských oblastí k vysokorychlos­tnímu Internetu. Komise pro tyto účely zřídila nový fond, který bude disponovat ročním rozpočtem okolo 4,5 miliardy dolarů a do kterého budou přesunuty prostředky, určené dosud na dotování telefonních služeb na americkém venkově.

ICTZ23

Komise předpokládá, že se díky schválenému plánu podaří v následujících šesti letech připojit k broadbandu více než 7 milionů Američanů. Přístup k vysokorychlos­tnímu Internetu přitom v současné době nemá 18 milionů Američanů. Do deseti let by podle představ FCC měli mít možnost vysokorychlostního připojení k Internetu všichni obyvatelé Spojených států. FCC plánuje podpořit ze speciálního fondu také rozšíření pokrytí mobilním broadbandem.

Zdroj: Los Angeles Times a Federal Communications Commission

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.