Hlavní navigace

Americkému fondu se nevyplatila investice do CME, po roce se akcií se ztrátou zbavil

8. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Minoritní akcionář, fondy T. Rowe Price, držel tříprocentní podíl v majiteli televize Nova. Akcie nakupoval v době, kdy jejich cena padla na historické minimum. Očekávaný růst se ale nedostavil.

Víc než milion dolarů prodělaly investiční fondy T. Rowe Price na akciích majitele televize Nova, americké mediální skupiny CME. Koncem roku 2013 nakoupily tříprocentní podíl v CME za sumu převyšující 13 milionů dolarů, letos na jaře cena tohoto balíku klesla pod 12 milionů dolarů. Fondy T. Rowe Price se proto rozhodly tří čtvrtin svých akcií v CME zbavit, informuje ve svém dnešním vydání ekonomický deník E15. Investice do majitele Novy netrvala déle než 14 měsíců. Na začátku to přitom vypadalo na slušný obchod: cena akcií CME ke konci roku 2013 klesla na historické minimum a dal se očekávat už jen růst.

MM socky3

K TÉMATU: Návrat zlaté slépky CME: Skupina Nova už zase vydělává nejvíc, porazila Rumunsko. Čím to?

Zatímco koncem října 2013 se akcie CME na americké burze obchodovaly za 6,5 dolaru kus, v prosinci, kdy je fondy T. Rowe Price nakupovaly, to už bylo jen něco okolo tří dolarů. Očekávaný růst se ale nedostavil a letos na jaře se fondy akcií zbavovaly při ceně 2,67 dolaru za akcii, konstatuje E15. Minoritní akcionář se zřejmě chtěl vyhnout dalším ztrátám, ke kterým by mohlo dojít kvůli sílícímu kurzu dolaru, jenž může cenu akcií CME ještě více snížit. Majitel Novy je extrémně zadlužený, současné vedení firmy se od svého nástupu na sklonku roku 2013 prakticky neustále zabývá racionalizací provozu celé skupiny.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.