Hlavní navigace

Americký Senát: O vypínání analogu ví jen zlomek diváků

1. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 8. 2007

Senát Spojených států se rok a půl před avizovaným koncem analogového televizního vysílání v USA obává, že o vypnutí klasické televize ví zatím jen zlomek Američanů. Na schůzce senátního obchodního výboru zákonodárci dokonce řekli, že pro informování Američanů bylo uděláno příliš málo. Uvedl to server Advanced-television.com.

KL22 hlasovani

Senátorka Maria Cantwellová prohlásila, že celý proces digitalizace má vysokou šanci na vykolejení. Svoji výtku adresovala Johnu Kneuerovi, náměstkovi ministra pro telekomunikace a informatiku (National Telecommuniactions and Information Administration), a vedoucí zákaznického oddělení amerického regulačního úřadu FCC Cathy Seidelové. Předseda výboru, senátor Daniel Inouye, k tomu dodal: Příliš málo diváků ví o tom, že probíhá přechod od současné analogové televizní technologie k televizi digitální.

John Kneuer obhajoval činnost vlády v (ne)informování o digitalizaci. Senátní komisi sdělil, že je na vysílacím průmyslu, aby lidem sdělil, že přechod na digitální vysílání v zemi probíhá. Analogová tma má ve Spojených státech nastat už 18. února 2009. Datum bylo ale dříve několikrát odsunuto.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.