Hlavní navigace

Analogová ČT 1 z Lysé hory už obsahuje piktogram

4. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 4. 2011

Analogový program ČT 1, který je z vysílače Frýdek-Místek – Lysá hora šířen na 37. kanálu, již obsahuje piktogram, symbol, jež upozorňuje diváky na to, že daná stanice bude v tomto způsobu šíření signálu brzo ukončena. Server DigiZone.cz na to upozornil v diskusním fóru jeho čtenář Libor L. Informační lišta se na Jedničce objeví v průběhu dubna jako doplněk piktogramu – nejdříve postupně, a pak trvale.

MM socky3

K TÉMATU: Analogová ČT 1 na Lysé hoře skončí 30. dubna a s ní i 16 převaděčů

Vysílání na 37. kanálu z vysílače Lysá hora musí být ukončeno na konci tohoto měsíce, na což Česká televize nakonec přistoupila. Pokud by se tak nestalo, na Ostravsku by hrozil takzvaný digitální kolaps. Tento krok umožní spuštění digitálního terestrického multiplexu 2 na definitivním kanálu 37. Ten nyní využívá dočasně 39. kanál. Pokud diváci doposud sledují program ČT 1 z Lysé hory analogově, musí si zajistit do konce měsíce příjem digitálního signálu. Spolu s tímto silným vysílačem skončí i dalších 16 převaděčů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.