Hlavní navigace

Analogová televize na Sušicku je minulostí

1. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

1. 3. 2010

UVNITŘ OZNÁMENÍ ČT Analogová terestrická televize na Sušicku je od půlnoci minulostí. Svůj signál zde v této podobě vypnula ze čtyř lokalit televize Prima, z osmi ČT 1 a sedmi ČT 2. Dokonce i televize Nova se pustila do vypínání analogového signálu, i když v jejím případě šlo pouze o vysílače velkého výkonu, tedy Sušice – Svatobor a Klatovy – Barák. Vypnutí zbylých dokrývačů zvažujeme, uvedla nedávno mluvčí Michaela Fričová.

K TÉMATU: Sušicko vypne analogovou televizi. Které vysílače a dokrývače skončí?

Ode dneška je tak možné chytit analogový signál v kraji pouze na několika málo místech, kde budou ještě několik měsíců fungovat analogové převaděče. Přechodem na pozemní digitální vysílání získají lidé na Sušicku více programů, celkem 11. Signál má zhruba stejné porytí jako analogový; ČT musí ze zákona obsáhnout minimálně 95 procent území. Problematická místa se definitivně ukážou až po vypnutí původního vysílání, kdy je České Radiokomunikace (ČRa) změří a vyřeší. Problémy s vypínáním Svatoboru nastaly například v Nýrsku, kde ale televizní stanice a ČRa spustily dokrývač.

KL22_nominace

Oznámení České televize o ukončení analogového vysílání z lokality Klatovy – Barák. Foto: Daniel Neumann, Plzeň

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.