Hlavní navigace

Analogové satelitní vysílání v Evropě definitivně minulostí. Ukončil ho Eurosport

Lukáš Polák

Dnes ukončil analogové šíření na satelitu Astra také panevropský kanál Eurosport. Uzavřela se tak několik desítek let trvající éra původní distribuce signálu prostřednictvím družice.

Doba čtení: 1 minuta

Oficiálně už včera, neoficiálně až dnes skončilo v Evropě analogové satelitní vysílání prostřednictvím družice a nadále je možné televizní programy sledovat pouze v digitální podobě. Většina programů ukončila analogový způsob vysílání na satelitech Astra již v noci z neděle na pondělí, konkrétně ve tři hodiny ráno, dva programy ovšem nadále pokračovaly v původním způsobu distribuce signálu. Šlo o Home Shopping Europe 24 a německou verzi Eurosportu. HSE 24 se odmlčel včera odpoledne.

K TÉMATU: Analog na satelitu je minulostí. Odstartovalo 10 nových nekódovaných HD kanálů

Informací, kdy přesně Eurosport ukončil analogové šíření prostřednictvím družice Astra, server DigiZone.cz nedisponuje, ale k tomuto kroku došlo v průběhu uplynulých několika hodin. O půlnoci z pondělí na úterý analogový Eurosport stále vysílal, ráno se už místo něho šířilo pouze „zrnění“. Programová pozice překvapivě neobsahovala žádnou informaci o vypnutí, jako je tomu u některých kanálů. Jediným pozůstatkem analogu na Astře jsou tak v tuto chvíli už pouze oznámení o vypnutí, která mají s výjimkou kanálu Arte shodnou podobu.

Našli jste v článku chybu?