Hlavní navigace

Analogové vysílání Primy v Domažlicích končí

3. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 9. 2009

Domažlický Zpravodaj měsíce září informuje občany města a blízkého okolí o ukončení analogového vysílání TV Prima, která se vysílá z malého lokálního vysílače umístěného v areálu Správy a údržby silnic města Domažlice.

BRAND

Na město Domažlice se obrátili z FTV Prima s tím, že doposud pracující místní analogový vysílač bude odpojen. Vypínání velkých vysílačů je striktně určeno a postupuje po oblastech vytýčených Technickým plánem přechodu od západu republiky k východu. Vypínání malých vysílačů není takto „nařízeno“, malé vysílače by se měly v oblastech, ve kterých již byly vypnuty velké vysílače, vypnout také, ale pokud další využívání jejich kmitočtů nebrání procesu digitalizace, mohly by být provozovány až do roku 2011, napsal Domažlický zpravodaj.

Souběžné digitální i analogové vysílání ovšem velmi zatěžuje ekonomiku televizních stanic… Naprostá většina malých analogových vysílačů a převaděčů Primy se tedy bude vypínat po oblastech určených TPP a v termínech dle TPP. Toto rozhodnutí se bude týkat i vysílače Primy v Domažlicích. Vysílač by se měl vypnout dne 30.9.2009.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).