Hlavní navigace

Analytik Českého rozhlasu: Nové okruhy osloví jednotky tisíc posluchačů denně

5. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Největší zásah posluchačů se dá logicky očekávat u Rádia Plus, které je kromě digitálních distribucí dostupné i prostřednictvím středních vln. Tato stanice by mohla oslovit až 80 tisíc lidí.

Český rozhlas předpokládá, že nové digitální okruhy, které veřejnoprávní médium spustilo od 1. března, tedy ČRo Jazz a Rádio Junior, osloví posluchače v řádu tisíců denně. Serveru DigiZone.cz to řekl analytik strategického rozvoje ČRo Filip Rožánek. Když si vezmeme, že Jazz je podobně vyhraněný typ jako ČRo D-dur, tak se dají očekávat spíše tisícové hodnoty. U Rádia Junior jsme sami zvědaví, jaká čísla vygeneruje, ale nemyslíme si, že to bude více než deset tisíc posluchačů, uvedl Rožánek.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Český rozhlas spouští Rádio Plus, časem by chtěl jeho vysílání rozšířit na celý den

Podle analytika Českého rozhlasu se u ČRo Jazz objevila spousta posluchačů, kteří o tomto digitálním okruhu vůbec nevěděli, přesto, že na internetu už vysílá delší dobu. Na webových stránkách i jejím Facebooku je vidět, že se objevují noví zájemci, konstatoval Filip Rožánek. Největší poslechovost očekává Český rozhlas u nové stanice mluveného slova Rádio Plus, která je dostupná kromě digitálních platforem, jako je například DAB nebo satelit také v pásmu středních vln.

Cloud23

K TÉMATU: Český rozhlas Plus se zaměří na posluchače starší 30 let. Chce jich mít okolo 60 tisíc

Kromě středních vln předpokládáme, že si tuto stanici najdou posluchači i v digitálním vysílání, byť podle ankety na Facebooku, i když ne vypovídající, část lidí uvádí, že si poslechne tuto stanici na internetu nebo právě prostřednictvím středních vln, sdělil Rožánek s tím, že u této stanice předpokládá vedení Českého rozhlasu největší odezvu co do počtu posluchačů. Rádio Plus by mělo mít řád desítek tisíc posluchačů. Vedení počítá se zásahem až 80 tisíc posluchačů, dodal.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).