Hlavní navigace

Analytik Českého rozhlasu: Nové okruhy osloví jednotky tisíc posluchačů denně

Lukáš Polák

Největší zásah posluchačů se dá logicky očekávat u Rádia Plus, které je kromě digitálních distribucí dostupné i prostřednictvím středních vln. Tato stanice by mohla oslovit až 80 tisíc lidí.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český rozhlas předpokládá, že nové digitální okruhy, které veřejnoprávní médium spustilo od 1. března, tedy ČRo Jazz a Rádio Junior, osloví posluchače v řádu tisíců denně. Serveru DigiZone.cz to řekl analytik strategického rozvoje ČRo Filip Rožánek. Když si vezmeme, že Jazz je podobně vyhraněný typ jako ČRo D-dur, tak se dají očekávat spíše tisícové hodnoty. U Rádia Junior jsme sami zvědaví, jaká čísla vygeneruje, ale nemyslíme si, že to bude více než deset tisíc posluchačů, uvedl Rožánek.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Český rozhlas spouští Rádio Plus, časem by chtěl jeho vysílání rozšířit na celý den

Podle analytika Českého rozhlasu se u ČRo Jazz objevila spousta posluchačů, kteří o tomto digitálním okruhu vůbec nevěděli, přesto, že na internetu už vysílá delší dobu. Na webových stránkách i jejím Facebooku je vidět, že se objevují noví zájemci, konstatoval Filip Rožánek. Největší poslechovost očekává Český rozhlas u nové stanice mluveného slova Rádio Plus, která je dostupná kromě digitálních platforem, jako je například DAB nebo satelit také v pásmu středních vln.

BRAND temata

K TÉMATU: Český rozhlas Plus se zaměří na posluchače starší 30 let. Chce jich mít okolo 60 tisíc

Kromě středních vln předpokládáme, že si tuto stanici najdou posluchači i v digitálním vysílání, byť podle ankety na Facebooku, i když ne vypovídající, část lidí uvádí, že si poslechne tuto stanici na internetu nebo právě prostřednictvím středních vln, sdělil Rožánek s tím, že u této stanice předpokládá vedení Českého rozhlasu největší odezvu co do počtu posluchačů. Rádio Plus by mělo mít řád desítek tisíc posluchačů. Vedení počítá se zásahem až 80 tisíc posluchačů, dodal.