Hlavní navigace

Analytik: Microsoft do konce roku vyrobí 3 miliony tabletů Surface

David Slížek

Microsoft chce zřejmě na trh s tablety vtrhnout s hrubou silou. Podle analytika firmy IDC Boba O'Donnella chce do konce letošního roku vyrobit 3 miliony kusů tabletu Surface běžícího na systému Windows 8. „Možná i o něco více než 3 miliony, ať už s čipy ARM nebo Intel,“ řekl analytik severu CNET. Microsoft ještě neoznámil, za jakou cenu bude tablety prodávat, a internetem tak kolují tradiční spekulace. Server Engadget tak s odvoláním na nejmenovaný zdroj napsal, že levná verze Surface s…

Doba čtení: 1 minuta

Microsoft chce zřejmě na trh s tablety vtrhnout s hrubou silou. Podle analytika firmy IDC Boba O'Donnella chce do konce letošního roku vyrobit 3 miliony kusů tabletu Surface běžícího na systému Windows 8. „Možná i o něco více než 3 miliony, ať už s čipy ARM nebo Intel,“ řekl analytik severu CNET.

Microsoft ještě neoznámil, za jakou cenu bude tablety prodávat, a internetem tak kolují tradiční spekulace. Server Engadget tak s odvoláním na nejmenovaný zdroj napsal, že levná verze Surface s mobilním procesorem ARM by se mohla prodávat jen za 199 dolarů (v přepočtu cca 4 200 Kč). Microsoft tak podle serveru chce konkurovat levným tabletům typu Kindle Fire nebo Nexus 7.

Levný Surface by se měl podle Engadgetu na trhu objevit 26. října.

Našli jste v článku chybu?