Hlavní navigace

Andrej Babiš potvrdil, že koupí rádia Impuls a RockZone. Transakci musí schválit ÚOHS

25. 11. 2013
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

UVNITŘ PROHLÁŠENÍ ANDREJE BABIŠE – Podrobnosti obchodu obě strany odmítly sdělit. Andrej Babiš už vlastní mediální skupinu Mafra.

Společnost Agrofert, která patří podnikateli a politiku Andreji Babišovi, potvrdila, že převezme nejposlouchanější českou rozhlasovou stanici Rádio Impuls a tematické RockZone 105,9. Změna provozovatele obou rádii je podmíněná schválením Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Potvrdily se tak informace Hospodářských novin z minulého týdne. Ty právě hovořily o tom, že Babišův Agrofert má zájem o společnost Londa, která obě rádia provozuje. Pro podnikatele, miliardáře a politika v jedné osobě tak jde o další významnou akvizici v oblasti médií. Poměrně nedávno se stal majitelem skupiny Mafra, do níž patří mimo jiné i hudební kanály Óčko.

BRANDstorming tip2

K TÉMATU: Hospodářské noviny: Andrej Babiš vyjednává o koupi Rádia Impuls

Koupě společnosti Londa představuje rozšíření naší mediální působnosti do oblasti rozhlasového vysílání, což, jak věříme, dále posílí atraktivitu naší mediální divize pro obchodní partnery a podpoří její další rozvoj, uvedl při této příležitosti Libor Němeček, člen představenstva, a dodal: Vzhledem ke svému zaměření, tržnímu postavení, a profesionalitě týmu bylo Rádio Impuls nejlepším možným akvizičním cílem. Rainder Poelmann, jednatel společnosti Eurocast GmbH Radio Venture & Management, stávajícího majoritního vlastníka společnosti Londa (drží v ní podíl 60 procent), řekl: Doufám, že začlenění našich rádií do velké mediální skupiny bude pro Rádio Impuls a i Radio RockZone 105,9 impulsem pro jejich další rozvoj.

Tiskové prohlášení Andreje Babiše

Moje jméno je dnes spojováno se dvěma hlavními aktivitami – skupinou AGROFERT a hnutím ANO.

AGROFERT je odraz mé práce za posledních 20 let. Je to podstatná část mého profesního života. Do značné míry představuje to, v co věřím. AGROFERT bude vždy spojen se jménem Andrej Babiš, a to bez ohledu na moji faktickou roli v něm. Vždy se k tomu, co se nám podařilo vybudovat, budu hrdě hlásit.

Již dávno před vstupem do politického života jsem však deklaroval své postupné stažení z každodenního řízení společnosti. V těchto dnech se tento proces finalizuje a těžištěm mého fungování se stává ANO. AGROFERT dál povede tým, který jsem 20 let dával dohromady, tým lidí, kteří mají moji důvěru a vlastní odhodlání. Věřím, že AGROFERT bude dál růst a rozvíjet se i bez každodenní přítomnosti Andreje Babiše.

Svou úlohu dnes jednoznačně vidím v práci pro hnutí ANO. V minulých měsících jsem mnohokrát vysvětloval, co mě do politiky přivádí. Skoro milion hlasů, které jsme s hnutím ANO ve volbách získali, je důkazem, že mnoho lidí v ČR s mými pocity a názory souzní. Nesmírně si projevené důvěry vážím a nehodlám učinit nic, co by tuto důvěru mohlo zklamat. Všeobecná očekávání mě zavazují být ve svých krocích maximálně důsledný a rovný. ANO, mým hlavním cílem je, aby bylo lépe.

V posledních měsících se AGROFERT vydal novým směrem. Dnes oznamujeme novou investiční událost v mediálním byznysu. Oblast, která je samostatným investičním záměrem a která nesouvisí ani s podnikatelskými aktivitami skupiny AGROFERT, ani s úkoly, které čekají mě a hnutí ANO. Tou událostí je akvizice Rádia Impuls, která navazuje na investici do mediální skupiny MAFRA.

Nákupy médií provádějí mnou vlastněné společnosti jako finanční investice, které vycházejí ze současné situace na mediálním trhu. Ten si prošel v uplynulých letech výraznou krizí, která zapříčinila pokles hodnoty většiny klasických médií. Investujeme do nejúspěšnějších médií, jejichž hodnota z velké části stojí na kvalitě zaměstnanců. Na profesionálech, kteří vybudovali tak úspěšné, respektované a prestižní značky jako MF Dnes, Lidové Noviny, iDNES.cz a Rádio Impuls. Doufám, že se nám podaří doplnit toto mediální portfolio o další akvizice, které dokáží vznikající finanční i personální zázemí využít. Mým investičním záměrem je vybudovat v horizontu pěti let silnou českou mediální skupinu.

Nikdy jsem však neměl ambice jakkoliv se v mediálních aktivitách manažersky angažovat. Společně s probíhajícím převzetím společností proto připravuji tým lidí, mediálních odborníků, kteří budou tento investiční projekt řídit. Po dokončení formálních záležitostí akvizic představím tento tým na počátku příštího roku. Tím mé přímé angažmá skončí. Zároveň zdůrazňuji, že můj vstup do médií proběhl záměrně až v době voleb, resp. po volbách. Tyto investice proto nelze nikterak spojovat s volebním úspěchem hnutí ANO. Účelové spojování těchto investic s úspěchem hnutí ANO u voličů je hloupým politickým bojem, kterým naši političtí konkurenti zakrývají svou vlastní nedůvěryhodnost v očích české veřejnosti.

Objevují se časté dotazy, co nastane, budu-li jmenován prezidentem republiky členem vlády. V takovém případě musím opustit a opustím funkci předsedy představenstva společnosti AGROFERT. Představenstvo si pak zvolí nového předsedu. Já do funkce navrhnu současného místopředsedu představenstva Ing. Zbyňka Průšu, který je pro mne zárukou úspěšného pokračování AGROFERTu, a věřím, že členové představenstva tomuto návrhu vyhoví. Co se týká mé funkce generálního ředitele, ta bude neobsazena, stejně jako ostatní výkonné funkce, kde dochází k souběhu funkcí. Důvodem je nový občanský zákoník. Funkci generálního ředitele tedy přestanu vykonávat nejpozději k 31. 12. 2013.

Andrej Babiš

25. listopadu 2013

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).