Hlavní navigace

Android má dalšího stoupence, Lenovo představilo vlastní smartphone

8. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google si nemůže stěžovat, že by jeho otevřenou platformu Android výrobci mobilů přehlíželi. Nově po tomto systému sáhla také společnost Lenovo, která se rozhodla vstoupit na trh mobilních telefonů vlastním chytrým mobilem LePhone. Oficiálně jej představila na na CES 2010 v Las Vegas. Nový WCDMA mobil s 3,7" AMOLED dotykovým displejem pracujícím v rozlišení 800×480 pixelů půjde na čínský trh. Ve výbavě nebude chybět podpora WiFi, digitální fotoaparát s rozlišením tři megapixely, přední kamera…

Google si nemůže stěžovat, že by jeho otevřenou platformu Android výrobci mobilů přehlíželi. Nově po tomto systému sáhla také společnost Lenovo, která se rozhodla vstoupit na trh mobilních telefonů vlastním chytrým mobilem LePhone. Oficiálně jej představila na na CES 2010 v Las Vegas. Nový WCDMA mobil s 3,7" AMOLED dotykovým displejem pracujícím v rozlišení 800×480 pixelů půjde na čínský trh. Ve výbavě nebude chybět podpora WiFi, digitální fotoaparát s rozlišením tři megapixely, přední kamera pro videohovory a GPS navigace.

Přestože Lenovo na svůj první chytrý mobil nasadilo nejnovější Android 2.1, LePhone bude dosti odlišný od stávajících mobilů s touto otevřenou platformou. Jeho uživatelům nebude dostupný Android Market a chybět bude kompatibilita se současnými aplikacemi pro Android. Podporovány budou jen on-screen widgety. Konkrétní datum uvedení LePhone na čínský trh Lenovo nespecifikovalo. Stejně tak neprozradilo, jestli se s novým komunikátorem pokusí o vstup na jiné trhy. (Mobile Burn)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).