Hlavní navigace

Android Market nabízí 20 000 aplikací, skoro dvě třetiny jsou zdarma

Jiří Macich ml.

Android Market, tedy online katalog aplikací pro mobilní telefony s otevřeným systémem Android, dosáhl významného milníku. Hostuje totiž už 20 000 aplikací, což znamená dvojnásobný nárůst za posledních pět měsíců. Zhruba dvě třetiny aplikací, které Android Market v současnosti poskytuje, jsou dostupné zdarma. Placené aplikace jsou tedy zatím minoritním artiklem. Android Market se však stále dívá na záda své slavnější předloze, tedy AppStore s více než 100 000 aplikacemi pro iPhone a iPhone…

Android Market, tedy online katalog aplikací pro mobilní telefony s otevřeným systémem Android, dosáhl významného milníku. Hostuje totiž už 20 000 aplikací, což znamená dvojnásobný nárůst za posledních pět měsíců. Zhruba dvě třetiny aplikací, které Android Market v současnosti poskytuje, jsou dostupné zdarma. Placené aplikace jsou tedy zatím minoritním artiklem. Android Market se však stále dívá na záda své slavnější předloze, tedy AppStore s více než 100 000 aplikacemi pro iPhone a iPhone Touch od Apple. Očekává se, že AppStore v příštím roce dosáhne 300 000 hostovaných aplikací, kdežto Android Market pouze 50 000 hostovaných aplikací.

Android Market by si tedy měl konkurovat spíše s Windows Marketplace pro komunikátory s Windows Mobile od Microsoftu. Svůj vliv samozřejmě bude mít i počet prodaných mobilů s jednotlivými systémy. V tomto případě by mohlo Androidu výrazně pomoci uvedení v posledních měsících tolik spekulovaného mobilu od Googlu, který za platformou Android stojí. Poslední slovo ovšem ještě neřekla ani Nokia, která na příští rok chystá relaunch Ovi Store. Tématu (nejen) mobilních katalogů aplikací se věnuje i náš článek Úspěch App store se snaží replikovat ostatní. I Firefox. (Yahoo News)

Našli jste v článku chybu?
19. 12. 2009 1:17
Třetina jako minoritní podíl. Třetina placených aplikací na opensourcové platformě, to už zní docela varovně. Jistě že vím že open source neznamená zadarmo, ale něco úplně jinýho, ale vysvětlujte to lidem co si koupili mobil s Androidem s dost chudým základním vybavením a teď zjištují že za doplnění budou muset tvrdě platit... Že by se podobnou cestou dal celý Linux?
2. 1. 2010 14:59
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Pokud to dosáhne toho, že konečně placené aplikace spřístupní i českým uživatelům a zůstanou tam "normální" ceny, tzn. v řádech max. několika dolarů, tak se mi to zdá v pořádku. Nejvíce se bojím toho, aby to vývojáři nezačali s cenami přehánět.