Hlavní navigace

Android Market představuje novinky včetně webového rozhraní

4. 2. 2011
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Android Market se dočkal a ještě dočká celé řady novinek. První velkou inovací je webové rozhraní běžící na adrese http://market.android.com. Uživatelé si tedy nyní mohou procházet oficiální Android Market i ze svého počítače a stahovat či kupovat si zde aplikace. Ty se pak automaticky online nainstalují do mobilního zařízení.

Android Market se dočkal a ještě dočká celé řady novinek. První velkou inovací je webové rozhraní běžící na adrese http://market­.android.com. Uživatelé si tedy nyní mohou procházet oficiální Android Market i ze svého počítače a stahovat či kupovat si zde aplikace. Ty se pak automaticky online nainstalují do mobilního zařízení.

Google se také chystá v jednotlivých zemích ukazovat cenu placených aplikací v místní měně. Vývojářům dá zároveň do ruky nástroj pro určování různé ceny aplikací pro různé regiony. Novinkou je také možnost stáhnout a nezávažně si vyzkoušet placené aplikace před nákupem licence.

Zdroj: Android Developers Blog

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.