Hlavní navigace

Anixe HD chce více nativního obsahu, ale méně vysílacích hodin

9. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 9. 2009

Německý nekódovaný kanál Anixe HD, který vysílá prostřednictvím satelitu Astra na orbitální pozici 19,2 st. východně, plánuje zvýšit počet nativního obsahu ve Full HD kvalitě. To je sice dobrou zprávou, ovšem s velkou pravděpodobností to bude na úkor vysílacích hodin. Anixe chce totiž snížit čtyřiadvaceti­hodinový program na pouhé čtyři hodiny týdně. Pořady by tak pravděpodobně rotovaly ve smyčce, jako je tomu např. u lifestylové televize Public.

ICTZ23

Ve všední dny by se vysílalo od 20 do 24 hodin, o víkendu pak od 20 hodin dne předchozího do 10 hodin dne následujícího. Ve vysílání by se měly nadále objevovat vybrané americké seriály, jejichž obsah je k dispozici ve Full HD kvalitě. Anixe HD zároveň představí také novinku v podobě tzv. Red Button. Prostřednictvím červeného tlačítka na dálkovém ovladači si tak budou moci diváci prohlížet interaktivní obsah. Služba však bude prozatím dostupná pouze na speciálním přijímači VideoWeb S500, který kanál představil na veletrhu IFA.

Zdroj: inside-digital.de

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.