Hlavní navigace

Antik Sat představil vlastní set-top box spolu s aplikacemi pro Android a Apple TV

4. 8. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Antik Sat
Slovenská společnost Antik Technology představila první slovenský interaktivní satelitní set-top box Antik Mini 2S.

Prostřednictvím cloudu Antik Telecom poskytuje bezplatný televizní archív až dvaceti dní nazad, videopůjčovnu nebo přístup ke stovkám televizních stanic přes internet. Slovenští satelitní diváci tak podle tiskové zprávy Antiku získají možnosti, které běžně využívají klienti IPTV služeb. Set-top box s vlastním designem nabídne kromě obrazu v HD rozlišení a možnosti jeho příjmu na celém území Slovenska i všechny uvedené služby interaktivní televize, a to bezplatně.

Změn se dočkala nabídka jednotlivých balíčků, které by měly vyjít při v měsíčních platbách levněji, a přibyl do nich nový maďarský balík. Na vývoj vlastního přijímače jsme se dlouho připravovali. Chceme zrovnoprávnit uživatele satelitní televize s ostatními platformami. Cílíme na obyvatele rodinných domů a míst, kde měli dosud jen omezené možnosti pro sledování televize a interaktivní zábavy, uvedl ředitel rozvoje společnosti Antik Telecom Peter Blaas.

NAPSALI JSME: Televize od Antik Telecom si rozumí s Apple TV i s Androidem

Na rozdíl od běžné satelitní televize získají klienti Antiku do standardních balíčků podle tiskové zprávy téměř dvě stovky kanálů bez navýšení ceny, funkci pozastavení nebo zpětného přetočení sledovaného programu, neomezený přístup do videopůjčovny do konce roku zdarma, osm archivovaných kanálů po dobu dvaceti dní, přístup k YouTube, předpovědi počasí pro vybrané město nebo televizi pro tablety a mobilní telefony.

Pro uvedené funkce doporučuje operátor internetové připojení od libovolného poskytovatele s rychlostí pěti megabitů za sekundu. Nové základní balíky nazvané Rodinná pohoda a Domácí zábava nabízí AntikSat za 7,90 eur měsíčně, maďarský balík vyjde na dvě eura. Nový set-top box Antik Mini 2S má v ceně integrovaný i hub pro připojení zařízení pro tzv. chytrou domácnost. Set-top box by měl být k dispozici za doporučenou cenu 99 eur.

Společnost také představila aplikace pro televizní platformy společností Apple a Google, jejichž testovací verze jsou k dispozici zdarma na Google Play s AppStore pod názvem AntikTV. Operátor tak své služby nabízí na celkem sedmi platformách – vlastních set-top boxech, tabletech a mobilních telefonech se systémy Android a iOS, Windows tabletech, počítačích se systémem Windows 8.1 a vyšším, AppleTV a Android boxech.

CIF23

Další podrobnosti včetně screenshotu uživatelského rozhraní najdete v přiložených prezentacích.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).