Hlavní navigace

Antik Telecom se intenzivně připravuje na vstup do Česka. Těšte se nejen na HbbTV

Bohumil Herwig

Ještě během prvního pololetí má na českém satelitním nebi zazářit další značka. Půjde o košický Antik Sat, který k nám přinese i hybridní satelitní vysílání.

Doba čtení: 2 minuty

Společnost Antik Telecom si pro české a slovenské satelitní vysílání rezervovala kapacitu družice Eutelsat 16 v srpnu 2015. V říjnu spustila vysílání pro Slovensko, Česko mělo následovat v průběhu prvního čtvrtletí 2016. Nyní to ale spíše vypadá, že někdy v průběhu prvního pololetí.

Prozradil nám to Vlastimil Lakatoš, šéf televizní divize Antik Telecom, s tím, že žádost o satelitní licenci už byla podána a i další jednání jsou v plném proudu.

K TÉMATU: Na Slovensku odstartovala služba Antik Sat

Antik Sat přijde do Česka až po Novém roce

Rozhovor s Vlastimilem Lakatošem: Antik Sat přijde jako první v Česku s TV archivem přes satelit

Vstup připravuje i další operátor: Satelitní služba Flix TV zahájila testovací provoz, termín startu prozatím tají.

Službě Antik Sat od loňska už běží i české webové stránky, kde se může registrovat jak zájemce o prodej služeb, tak i zákazník. Ten má být následně o vstupu služby do Česka e-mailově upozorněn.

A co od tohoto poskytovatele satelitního signálu můžete v řádu několika měsíců očekávat?

  • Především 100 televizních kanálů, z toho třetinu v HD.
  • Přehledně uspořádanou a jasnou nabídku (už to by byla pořádná změna).
  • Nejspíše první reálně fungující hybridní satelitní vysílání na našem území.

Vedle příjmu běžného satelitního signálu tak budete moci využívat i přístup do archivu televizních pořadů a mj. také v Česku velice oblíbené HbbTV známé ze stanic České televize v pozemním DVB-T.

Vysílací satelitní stanice Teleport společnosti Telecom Austria v rakouských Alpách u obce Aflenz odkud se signál Antik Telecom šíří na družici.
Autor: Antik

Vysílací satelitní stanice Teleport společnosti Telecom Austria v rakouských Alpách u obce Aflenz, odkud se signál Antik Telecom šíří na družici.

Vysílání bude šířeno prostřednictvím Telecom Austria ze čtyř transpondérů družice Eutelsat 16 na pozici 16 stupňů východně a obsah bude šířen prostřednictvím tzv. Teleportu – vysílací stanice v obci Aflenz umístěné v rakouských Alpách.

Kódovat se bude systémem Conax a k dispozici budou jednak vlastní set-top boxy Antik Telecom, jednak i moduly pro TV se satelitním tunerem. Pro příjem doporučuje operátor parabolu o průměru 90 cm.

V rozhovoru s Vlastimilem Lakatošem zveřejněném na DigiZone.cz 18. září 2015 jsme se dozvěděli i základní charakteristiku nabídky Antik Satu: Naše satelitní služba bude postavená na malém počtu programových balíčků z důvodu jednoduché volby pro zákazníka. Konkrétní nabídka a ceny budou zveřejněné před spuštěním služby na území České republiky. Už teď ale mohu garantovat, že bude konkurenceschopná.

Našli jste v článku chybu?