Hlavní navigace

Antik Telecom se intenzivně připravuje na vstup do Česka. Těšte se nejen na HbbTV

17. 2. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Ještě během prvního pololetí má na českém satelitním nebi zazářit další značka. Půjde o košický Antik Sat, který k nám přinese i hybridní satelitní vysílání.

Společnost Antik Telecom si pro české a slovenské satelitní vysílání rezervovala kapacitu družice Eutelsat 16 v srpnu 2015. V říjnu spustila vysílání pro Slovensko, Česko mělo následovat v průběhu prvního čtvrtletí 2016. Nyní to ale spíše vypadá, že někdy v průběhu prvního pololetí.

Prozradil nám to Vlastimil Lakatoš, šéf televizní divize Antik Telecom, s tím, že žádost o satelitní licenci už byla podána a i další jednání jsou v plném proudu.

K TÉMATU: Na Slovensku odstartovala služba Antik Sat

Antik Sat přijde do Česka až po Novém roce

Rozhovor s Vlastimilem Lakatošem: Antik Sat přijde jako první v Česku s TV archivem přes satelit

Vstup připravuje i další operátor: Satelitní služba Flix TV zahájila testovací provoz, termín startu prozatím tají.

Službě Antik Sat od loňska už běží i české webové stránky, kde se může registrovat jak zájemce o prodej služeb, tak i zákazník. Ten má být následně o vstupu služby do Česka e-mailově upozorněn.

A co od tohoto poskytovatele satelitního signálu můžete v řádu několika měsíců očekávat?

  • Především 100 televizních kanálů, z toho třetinu v HD.
  • Přehledně uspořádanou a jasnou nabídku (už to by byla pořádná změna).
  • Nejspíše první reálně fungující hybridní satelitní vysílání na našem území.

Vedle příjmu běžného satelitního signálu tak budete moci využívat i přístup do archivu televizních pořadů a mj. také v Česku velice oblíbené HbbTV známé ze stanic České televize v pozemním DVB-T.

Vysílací satelitní stanice Teleport společnosti Telecom Austria v rakouských Alpách u obce Aflenz odkud se signál Antik Telecom šíří na družici.
Autor: Antik

Vysílací satelitní stanice Teleport společnosti Telecom Austria v rakouských Alpách u obce Aflenz, odkud se signál Antik Telecom šíří na družici.

Vysílání bude šířeno prostřednictvím Telecom Austria ze čtyř transpondérů družice Eutelsat 16 na pozici 16 stupňů východně a obsah bude šířen prostřednictvím tzv. Teleportu – vysílací stanice v obci Aflenz umístěné v rakouských Alpách.

ICTZ23

Kódovat se bude systémem Conax a k dispozici budou jednak vlastní set-top boxy Antik Telecom, jednak i moduly pro TV se satelitním tunerem. Pro příjem doporučuje operátor parabolu o průměru 90 cm.

V rozhovoru s Vlastimilem Lakatošem zveřejněném na DigiZone.cz 18. září 2015 jsme se dozvěděli i základní charakteristiku nabídky Antik Satu: Naše satelitní služba bude postavená na malém počtu programových balíčků z důvodu jednoduché volby pro zákazníka. Konkrétní nabídka a ceny budou zveřejněné před spuštěním služby na území České republiky. Už teď ale mohu garantovat, že bude konkurenceschopná.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.