Hlavní navigace

Antik vytvořil set-top-box s BitTorrent protokolem, prý první na světě

5. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 1. 2012

UVNITŘ FOTO Košická společnost Antik Technology spojila síly s kalifornskou firmou BitTorrent a vytvořila speciální přijímač se stejnojmenným protokolem. Údajně má být první tohoto typu nejen na Slovensku, ale vůbec na celém světě. Diváci tak budou moci multimediální soubory přehrávat například ve svém obývacím pokoji bez toho, aniž by museli mít zapnutý osobní počítač nebo notebook.

ČTĚTE TAKÉ: Slováci budou montovat IPTV set-top-boxy Juice v Jižní Americe

ebf - tip do článku - debata

V blízké budoucnosti bude právě obývák místem sledování multimediální zábavy, stejně jako tomu bylo před nástupem osobních počítačů. Protokol BitTorrent využívá více než 100 milionů uživatelů měsíčně, kteří vytvoří obrovské množství zajímavého obsahu. Navíc jejich počty stále narůstají, uvedl důvod k realizaci tohoto kroku generální ředitel společnosti Antik Technology Igor Kolla. Přijímač s tímto protokolem funguje podobně, jako je tomu například u videa na vyžádání (VOD). Oficiální premiéru si Juice Mini odbude na veletrhu CES v Las Vegas, do distribuce se dostane letos.

Prostředí přijímače Juice Mini s funkcí BitTorrent. (Foto: Antik Technology)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).