Hlavní navigace

Antimalwarový filtr MSIE 8 znovu uspěl v testu

17. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Internet Explorer 8 znovu uspěl v testu filtrů záškodnických stránek v jednotlivých prohlížečích, který prováděla společnost NSS Labs. Její výzkumníci testovali účinnost filtrů jednotlivých webových prohlížečů pro MS Windows po dobu dvanácti dnů na 2 100 serverech obsahujících malware. Šlo hlavně o weby pokoušející se o využití metod sociálního inženýrství, kdy je uživateli záškodnický software nabízen například jako kodek nebo přehrávač nutný pro přehrávání nějakého lákavého videa. Aktuální…

Internet Explorer 8 znovu uspěl v testu filtrů záškodnických stránek v jednotlivých prohlížečích, který prováděla společnost NSS Labs. Její výzkumníci testovali účinnost filtrů jednotlivých webových prohlížečů pro MS Windows po dobu dvanácti dnů na 2 100 serverech obsahujících malware. Šlo hlavně o weby pokoušející se o využití metod sociálního inženýrství, kdy je uživateli záškodnický software nabízen například jako kodek nebo přehrávač nutný pro přehrávání nějakého lákavého videa. Aktuální verze prohlížeče Microsoftu byla schopná zablokovat 81 procent záškodnických webů a výrazně tak pokořila současnou konkurenci.

Druhý v testu skončil Mozilla Firefox, který dokázal správně rozpoznat jen 27 procent z testovaných škodlivých webů. Na pomyslné stupně vítězů se vešlo ještě Safari od Applu se zablokováním 21 procent z těchto stránek. Google Chrome v aktuální ostré verzi správně identifikoval pouze sedm procent záškodnických stránek. Zcela propadla Opera, u níž betaverze desítkové řady zablokovala pouhé procento z testovaných záškodnických stránek. Pro úplnost se sluší dodat, že výzkum si u NSS Labs objednal Microsoft a test nezahrnoval stránky zneužívající chyby v prohlížečích nebo infikované regulérní weby. (SecurityWorld)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.