Hlavní navigace

API Mashup Contest – přihlašte svůj projekt do konce května

28. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po dvou kolech v loňském roce se vrací API Mashup Contest s novými partnery, porotci a dalšími mentory.

Po společnosti Google, která se rozhodla se stát partnerem na podzim 2011 se připojil GUG.cz, otevřené společenství uživatelů nástrojů a aplikací Google. “V developerské komunitě je spousta skvělých nápadů, které čekají na to dostat se do Síně slávy. Líbí se nám, že jim právě toto může nabídnout API Mashup Contest, který zároveň nabízí možnost ty nejlepší nápady posunout na vyšší úroveň,” říká Dan Franc, stojící za GUG.cz a konzultující pro další GTUG ve světě.

Mezi porotci je Esther Dyson, světová celebrita mezi angel investory, Gillian Muessig, zakladatelka SEOmoz, Martin Bryant, hlavní editor The Next Web, Jon Bradford z londýnského akcelerátoru Springboard a pár předních angel investorů z Polska.

“Rád vidím Esther a Gillian v porotě – genderová rovnováha je dobrá věc. Věřím, že zpětná vazba od porotců a mentorů pomůže přihlášené projekty nakopnout,” říká zakladatel soutěže Pavel Čurda.

API Mashup Contests probíhá po celý rok a je určený primárně pro developery z Evropy, kteří se nebojí angličtiny. Cílem soutěže je dát autorům  dobrých internetových projektů (minimálně ve fázi prototypu) využívajících nějaké API  možnost zhodnotit komerční potenciál od zkušených investorů a podnikatelů, kteří také poskytnou rady kam projekt dál směrovat. Kromě toho vám pomůžeme získat chybějící členy do týmu a mentory z oblastí, které potřebujete.

Pro nejlepší jsou připraveny ceny. Top projekty dostanou i mediální podporu od partnerů – TheNextWeb, ProgrammableWeb, DeutscheStartups, MAMStartups, Lupa.cz a dalších.

Časový harmonogram:

●             Předložení projektu (formulář na 5–10 min) do 31/5/2012

Content 23

●             Vyhlášení výsledků  15/6/2012

Podrobnosti jsou k dispozici na webu API Mashup Contest.


Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).