Hlavní navigace

OneDrive pro Android nově souběžně podporuje osobní i firemní úložiště

31. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Microsoft
Aplikace OneDrive pro Android konečně podporuje současný přístup k osobnímu i firemnímu úložišti. Jaké další změny přináší nová verze?

Microsoft aktualizoval mobilní aplikaci OneDrive pro Android. Ve verzi 2.7 nově podporuje jak cloudové úložiště OneDrive pro veřejnost, tak OneDrive pro firmy z Office 365. Dosud obě varianty měly striktně oddělené aplikace. Nyní však lze přistupovat k osobním i pracovním souborům v cloudu současně z jedné aplikace.


Autor: Jiří Macich ml. (Lupa.cz)

Nová verze přináší podporu OneDrive pro firmy, volitelný PIN pro zamykání aplikace a nový back-end zálohy fotek a videí.

Aplikace OneDrive tudíž nově podporuje přihlášení nejen pomocí osobního účtu, ale rovněž účtu organizace. Z úložiště OneDrive pro firmy je možné stahovat a otevírat soubory. Například prioritně přes Office Mobile, přestože pro daný typ souborů je v systému Android nastavena jiná výchozí aplikace.

Z mobilu či tabletu lze rovněž naopak do úložiště OneDrive pro firmy nahrávat nové soubory. Nejen přímo z aplikace OneDrive, ale rovněž díky systémové funkci Share. Vedle úložiště OneDrive pro firmy z Office 365 je také podporován SharePoint 2013. Ostatně OneDrive pro firmy pohání cloudový SharePoint 2013.

CIF23

Nově si lze nastavit čtyřmístný PIN pro přístup k aplikaci. Uživatelé mohou zůstat přihlášeni ke svým účtům, ale aplikaci nemůže použít každý, kdo získá přístup k zařízení. Zadat PIN je přitom rychlejší než neustále odhlašování a přihlašování. Je to dobrý kompromis, který aplikace většiny konkurenčních úložišť poskytují již delší dobu.

Pro koncové uživatele si Microsoft připravil předělaný back-end automatického zálohování fotek a videí pořízených mobilním zařízením. Nepřibyly však žádané nové volby nastavení. Například možnost odložit zálohování na dobu, kdy je mobil či tablet připojen k nabíječce. Stále je možné pouze zakázat zálohu přes mobilní síť.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).