Hlavní navigace

Apple chystá vlastní Street View, auta s kamerami vyrazila fotit ulice

11. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Apple
3D snímky ulic má Google, v Česku je nabízí také Seznam a časem se můžeme těšit i na ty od Applu. Firma tak chce vylepšit své mapy.

Automobilů Applu s 3D kamerami si lidé poprvé mohli všimnout letos v únoru v americkém San Franciscu. Firma teď oficiálně potvrdila, že skutečně po světě začala sbírat 3D fotografie měst a chce jimi vylepšit své vlastní mapy, všiml si britský Guardian

Na speciální stránce Apple Maps Vehicles Apple zveřejnil také seznam míst, na která se jeho auta v nadcházejících týdnech podívají. Kromě velkých měst v USA jsou mezi nimi zatím jen části Velké Británie a Irska.

„Po světě jezdí automobily Applu a sbírají data, která využijeme k vylepšení Apple Maps. Některé tyto údaje se objeví v budoucích updatech map. Při sběru dat dodržujeme pravidla na ochranu vašeho soukromí. Před publikováním fotografií na nich budeme například rozostřovat tváře nebo poznávací značky aut,“ uvádí na webu Apple.

Firma tedy nesbírá například jen data o dopravě, ale zřejmě skutečně pracuje na obdobě Google Street View (který nedávno přidal i 3D snímky podmořských lokací) či Panoramy od českého Seznamu (který nedávno rozšířil své mapy na celý svět).

KL22_nominace

Apple nejdříve používal mapy Googlu, vlastní mapy představil až s uvedením operačního systému iOS 6 v roce 2012. Vývoj aplikace ale uspěchal a mapy obsahovaly řadu hrubých chyb. Firma se posléze za nedodělek omluvila a vyměnila několik zodpovědných manažerů.

Připomeňte si, jaké chyby se tehdy daly v Apple Maps najít:

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn