Prostorových podmořských snímků se v Google Street View dočkalo více než čtyřicet míst světa, od Velkého bariérového útesu, přes Bermudy, Bali, Filipín, Havaje, Monaka a dalších.
Google na novince nepracoval sám, využívá spolupráce s řadou partnerů, zejména XL Catlin Seaview Survey, která se snaží mapovat změny světových oceánů už od roku 2012, nebo amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA).
A výsledek nemá být jen ke koukání. Záběry, opatřené přesným datem a GPS polohou, se podle Googlu dají využít například ke sledování toho, jak se oceány kvůli znečištění mění. Firma to demonstruje na animovaném srovnání dvou sférických fotek korálů z Velkého bariérového útesu, které od sebe dělí jeden rok:

Podmořská panoramata nejsou jedinou novinkou, která se týká Street View. V průběhu srpna se služba dočká zbrusu nových mobilních aplikací, oznámil Google. Budou k dispozici pro Android i pro iOS (na zařízeních Applu pak plně nahradí aplikaci Photo Sphere Camera, která uživatelům umožňuje snímání vlastních panoramatických snímků).
Aplikace budou přímo podporovat dva typy sférických (trojrozměrných) kamer: NCTech iris360 a Giroptic 360cam. Díky aplikaci by se snímky měly nahrávat rychleji přímo do Street View. Firma si od toho slibuje více sférických fotek od uživatelů, byť bude nadále jejich publikování schvalovat.
Google také od srpna uvolní podmínky svého programu na 3D focení provozoven Business View. Podle oznámení má být nadále založen na certifikovaných profesionálních fotografech a agenturách, které mohou sférické fotky obchodů, restaurací či kanceláří snímat, nároky na ně se ale podstatně sníží.