Hlavní navigace

StreetView

Souboj map na českém webu pokračuje. Posiluje Google i Seznam

Krkonoše ve Street View nebo pět nových měst ve 3D. Obě konkurenční mapové služby hlásí před prázdninami novinky.

Jan Beránek

25. 6. 2015 11:51
Doba čtení: 1 minuta

Google Street View míří pod hladinu, nabízí 3D snímky podmořského světa

Podmořské snímky přidal Google do svých map u příležitosti nadcházejícího Světového dne oceánů. V mapování světa pod hladinou chce ale pokračovat.

David Slížek

4. 6. 2015 16:03
Doba čtení: 1 minuta

Google pustil fotografy Street View na stadiony mistrovství světa

První výkop fotbalového svátku se blíží a internetová jednička na to své uživatele připravuje po svém.

Jan Beránek

5. 6. 2014 10:52
Doba čtení: 1 minuta

Google vysílá svou Street View flotilu pro jarní fotky Česka

Krajská města, ale i dosud nenafocené turisticky zajímavé lokality. To je cíl letošního výjezdu Google aut.

Jan Beránek

14. 4. 2014 17:20
Doba čtení: 1 minuta

Google pomocí speciálních batohů a tříkolek nafotí Vysoké Tatry

Oravský hrad, Slovenský ráj a Vysoké Tatry, to jsou lokality, jejichž snímkování dnes zahájila společnost Google. Objeví se v rámci Street View galerie.

Martin Vyleťal

10. 7. 2013 14:56
Doba čtení: 1 minuta

Google nabízí zapůjčení pěších snímkovacích „batohů“ pro Street View

Zejména správci návštěvnicky zajímavých míst, ať už přírodních, nebo postavených lidskou rukou, se mohou ucházet o to, že sami pořídí snímky pro Street View.

Marek Janouš

28. 6. 2013 11:13
Doba čtení: 1 minuta

Google spuští Fotografie firem, obdobu Streetview pro interiéry

Tuzemské firmy tak získávají možnost nahrát interaktivní 360 stupňové soubory fotografií z interiéru a zpřístupnit je veřejně na Google Mapách a Google+.

Martin Vyleťal

30. 5. 2013 11:45
Doba čtení: 1 minuta

Seznam.cz spustí obdobu StreetView a offline mapy pro Android a iOS

Seznam v květnu začne s panoramatickým fotografováním Česka. Na podzim bude k dispozici fotomapa Prahy. Letos se na Mapy.cz objeví také 3D mapy.

Martin Vyleťal

24. 4. 2013 6:30
Doba čtení: 4 minuty

Google: Toho osla jsme nepřejeli, on už ležel

Co dokáže jedna fotka ze Street View publikovaná na Twitteru? Třeba vyprovokovat Google k publikování příspěvku, ve kterém pracně dokazuje, že nemá na svědomí život osla.

David Slížek

16. 1. 2013 20:48
Doba čtení: 1 minuta

iOS už zase má Street View od Googlu — na webu

Autor: AppleInsider Autor: AppleInsider Google dnes začal doplňovat „uliční pohled“ do webové mobilní aplikace na maps.google.com zobrazované při přístupu ze zařízení s iOS. „Street View“ je tak opět dostupné i těm, kteří povýšili na iOS 6. Ikonku panáčka hledejte v pravém dolním rohu webového UI, jež je prostší než v počítači „stolním“ — obraz například nelze přibližovat a není opraveno zkreslení. Služba prý zatím není úplně stabilní, tvrdí AppleInsider.

Marek Janouš

4. 10. 2012 11:55
Doba čtení: 1 minuta

Google Street View doplněno o podmořské snímky

Google díky spolupráci s výzkumnou organizací The Catlin Seaview obohatil své mapy o podmořské snímky. Uživatelé si tak mohou virtuálně zaplavat se želvami, následovat rejnoky nebo pozorovat západ slunce nad útesy. Seznam podmořských oblastí, které přibyly ve funkci Street View:Great Barrier Reef

Martin Vyleťal

26. 9. 2012 10:39
Doba čtení: do minuty

Viktor Paggio (LIDEM) žádá vyšetřit, zda Google v roce 2010 šmiroval Wifi sítě i Česku

Poslanec a člen podvýboru pro elektronické komunikace Viktor Paggio (LIDEM) podle Novinky.cz podal na Úřad na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) podnět, ve kterém žádá vyšetření, zda se Google dopustit šmírování Wifi sítí i v Česku. Článek se nezmiňuje o tom, jakou možnou souvislost má značně opožděná žádost s blížícími se volbami.

Daniel Dočekal

14. 9. 2012 13:51
Doba čtení: 1 minuta

Google nasbíraná WiFi data ze Street View stále kompletně nesmazal

Google připustil, že WiFi data nasbíraná v rámci Street View stále kompletně nesmazal. Uvádí to Reuters v Google admits it did not delete Street View data. Data pocházejí zhruba z května 2010, kdy Google „omylem“ sbíral WiFi data ve svých vozidlech pořizujících snímky pro Street View (viz Google wardriving? A co má vlastně být?). 

Daniel Dočekal

28. 7. 2012 16:58
Doba čtení: 1 minuta

Google v rámci Street View zpřístupnil další tuzemské lokality

Jak už jsme vás informovali na začátku června, Google rozšířil službu Street View o více než stovku měst, památek a dalších objektů. Auta a tříkolky Google loni navštívily 28 měst a 170 památek a objektů. Zveřejněné fotky pocházejí nejen z loňského roku, ale také z roku 2009. Fotodokumentace byla loni shromažďována v průběhu několika měsíců a následně byla zpracovávána pomocí speciální technologie, kdy se pro ochranu soukromí rozostřovaly obličeje a SPZ aut, aby je nebylo možné identifikovat.

Martin Vyleťal

19. 6. 2012 19:06
Doba čtení: 1 minuta

Google v rámci Street View brzy zpřístupní další tuzemské lokality

Na Google Street View se brzy objeví nové lokality, které Google v Česku nafotil v loňském roce. Auta a tříkolky loni navštívily 28 měst a 170 památek a objektů. Letos Google ve sbírání nových snímků pokračoval. Nyní ale bude trvat několik měsíců než tyto snímky projdou zpracováním při kterém dochází například k rozmazávání obličejů osob nebo poznávacích značek automobilů.

Martin Vyleťal

5. 6. 2012 10:24
Doba čtení: do minuty

Google Shoot View skončil, kontroverzní reklamní kampaň zařízl sám Google

Google Shoot View lakonicky oznamuje „Ctrl+alt+delete“. Ještě včera tam běžela „střílečka“. Kontroverzní reklamní kampaň nizozemské agentury – Google Street View posloužilo pro poněkud netradiční mashup. Vybaveni M4A1 jste se mohli procházet Street View a (jak jinak) střílet. Erwin Kleinjan z Pool Worldwide pro Business Insider (Google Kills ‚Google Shoot View‘ Video Game) říká, že Google odebral aplikaci práva používat API pro Street View s odvoláním na porušení Pravidel užívání. Podle…

Daniel Dočekal

14. 12. 2011 8:44
Doba čtení: 1 minuta

Google začíná do Street View fotit 28 českých měst. Přijede i k vám?

V květnu se česká pobočka Googlu domluvila s Úřadem pro ochranu osobních údajů na podmínkách dalšího sběru dat pro službu Google Street View a už zítra se do českých měst rozjedou dodávky a tříkolky s kamerami na stožáru vysokém 2,3 metru. Jeho snížení je jedním z výsledků dohody Googlu s ochránci soukromí – Prahu a Brno snímala kamera umístěná o 40 centimetrů výše, ale občané si stěžovali, že jim je vidět do bytů a zahrad. Další ze změn, k níž úřad Google dotlačil, je překlad stránky…

Petr Kočí

23. 6. 2011 16:52
Doba čtení: 2 minuty

Google může opět snímkovat pro StreetView. Kde byl problém?

Více jak rok nemohl Google pokračovat na sběru snímků pro svou službu StreetView v Česku a teprve nyní došlo ke změně. Kde Google ustoupil a kdy začne snímkovat?

Patrick Zandl

27. 5. 2011 6:30
Doba čtení: 6 minut

Google může mapovat Česko službou StreetView

Společnost Google se dohodla s Úřadem pro ochranu osobních údajů na podmínkách dalšího snímkování pro službu Google StreetView. Sběr snímků pro ni byl Úřadem delší dobu zakázán (respektive Google nebyl registrován ke sběru snímků), protože snímkování narušovalo soukromí obyvatel, když fotografie zachycovaly jejich soukromí. Google tak získal registraci od ÚOOU a může opět snímkovat. 

Patrick Zandl

24. 5. 2011 19:03
Doba čtení: 1 minuta