Hlavní navigace

Google: Toho osla jsme nepřejeli, on už ležel

16. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Google Street View
Co dokáže jedna fotka ze Street View publikovaná na Twitteru? Třeba vyprovokovat Google k publikování příspěvku, ve kterém pracně dokazuje, že nemá na svědomí život osla.

Tahle „Oselgate“ vyrostla tento týden v pondělí z jednoduchého tweetu uživatele @TheRealSheldonC, který si na službě Street View povšiml fotografie botswanské silnice, na které v prachu a v kolejích vyjetých automobilem leží bezvládný osel. „Myslím, že auto Google Street View v Botswaně přejelo osla“, nadhodil dotyčný uživatel.

Tím to mohlo skončit, ale cesty bláznivého světa sociálních sítí jsou nevyzpytatelné. „Přejetého osla“ se tak chytli nejen další uživatelé, ale také média, včetně například konzervativní americké televize Fox News. „Oselgate“ byla na světě.


Autor: Google Street View

A Google zřejmě natolik dbá na pověst firmy, která není zlá jako všechny ostatní, že produktový manažer Google Maps Kei Kawai nakonec pod tlakem dotazů vydal reakci, ve které za pomoci série fotografií vysvětluje, že auto Street View osla nejenže nepřejelo, ale že zvíře vlastně vůbec nebylo mrtvé. Dotyčný snímek totiž podle něj nebyla vyfocena po průjezdu auta, ale před ním.

Cloud23

„Jak naše obrázky dokazují, osel ležel na silnici – možná si užíval prašnou koupel – a než naše auto projelo, bezpečně mu uhnul z cesty. S radostí mohu potvrdit, že osel žije a daří se mu dobře,“ podal vyčerpávající vysvětlení.


Autor: Google Street View

Příběh zřejmě nejslavnějšího botswanského osla tak zřejmě dospěl ke šťastnému konci. Taky jste si tak oddechli?

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).