Hlavní navigace

Google spuští Fotografie firem, obdobu Streetview pro interiéry

Autor: Google
Martin Vyleťal

Tuzemské firmy tak získávají možnost nahrát interaktivní 360 stupňové soubory fotografií z interiéru a zpřístupnit je veřejně na Google Mapách a Google+.

Google dnes  v Česku, Belgii, Německu, Polsku, Rusku, Švýcarsku a Singapuru oficiálně spustil službu Business Photos. Služba, která bude v Česku nabízena pod názvem Fotografie firem, umožní uživatelům Google díky panoramatickým fotografiím procházet interiéry firem. Budou si například moci prohlédnout, jak to vypadá v restauraci, kam se chystají na schůzku nebo prozkoumat obchodní centrum před jeho samotnou návštěvou.

Interiér restaurace Bohema v polském Štětíně.
Autor: Google

Interiér restaurace Bohema v polském Štětíně.

Panoramatické fotografie se budou zobrazovat ve výsledcích hledání na Google, na Google Mapách, ale také v sociální síti Google+. Služba pracuje na principu technologie Street View.

Pokud se firma rozhodne ke svému profilu vložit i panoramatické fotografie z interiéru, musí využít služeb Googlem schválených fotografů. Zveřejnění snímků je zdarma, nicméně je nutné počítat s náklady na pořízení a zpracování fotografií, které se mohou u jednolivých fotografů lišit.

Marcom

V Česku jsou zatím podle databáze k dispozici tři certifikovaní fotografové. Google ale  hledá další, kteří by o tuto práci měli zájem.

Zdroj: tisková zpráva a Google Maps Blog

Našli jste v článku chybu?
4. 6. 2013 11:09
Tauterman (neregistrovaný)

Ano, je to přesně tak, jak autor píše. Službu minulý týden spustil Google i v ČR. Jak takové první prohlídky v České republice vypadají se můžete podívat na stránkách www.bravomedia.cz

30. 5. 2013 12:31

Také jsme řešili, jak vyřešit příjem virtuálních prohlídek do našeho informačního systému CZeCOT a vyřešili jsme to tzv. autorizovanými dodavateli, se kterými máme uzavřenou smlouvu o spolupráci, která řeší především autorská práva, a se kterými máme domluvené i technické podmínky týkající se předávání virtuálních prohlídek. Aktuální seznam partnerů je k dispozici zde www.czecot.info/system/virtualni-prohlidky a virtuální prohlídky, které nám dodali, jsou zde www.czecot.cz/?page=18 (případně na …