Hlavní navigace

Google může mapovat Česko službou StreetView

Patrick Zandl

Společnost Google se dohodla s Úřadem pro ochranu osobních údajů na podmínkách dalšího snímkování pro službu Google StreetView. Sběr snímků pro ni byl Úřadem delší dobu zakázán (respektive Google nebyl registrován ke sběru snímků), protože snímkování narušovalo soukromí obyvatel, když fotografie zachycovaly jejich soukromí. Google tak získal registraci od ÚOOU a může opět snímkovat. 

Společnost Google se dohodla s Úřadem pro ochranu osobních údajů na podmínkách dalšího snímkování pro službu Google StreetView. Sběr snímků pro ni byl Úřadem delší dobu zakázán (respek­tive Google nebyl registrován ke sběru snímků), protože snímkování narušovalo soukromí obyvatel, když fotografie zachycovaly jejich soukromí. Google tak získal registraci od ÚOOU a může opět snímkovat. 

Podmínkou udělení registrace je snížení stožáru pro snímkování ze stávajících 2,7 metrů alespoň o 30 cm a zajištění posouzení či rozostření závadných snímků do 48 hodin od nahlášení. Má také nahlásit místním úřadům termíny dalšího snímkování ulic v danné lokalitě, aby se občané mohli na snímkování připravit podle svého. 

Psali jsme také: 

Našli jste v článku chybu?
25. 5. 2011 0:16
Jen (neregistrovaný)

proc je kamera vysoka 2.7 m spatne a 2.4 m uz ok? To zas chtel byt na ourade nekdo chytrej a potreboval pouzit razitko...?

25. 5. 2011 11:02
Martin Soušek (neregistrovaný)

Navrhuji raději namontovat na auto rotační kulomet a nechat úředníky nastoupit do řady.

Celá šikana vznikla za účelem kapříků a když se ukázalo, že kapříci nechtějí připlout, tak je alespoň zbuzerují.

Nikdo dosud nedokázal vysvětlit, proč Google nesmí na veřejném prostranství fotografovat a milion jiných smí. Vůbec nikdo dále nedokázal vysvětlit, proč by Google vůbec měl žádat o registraci UOOU. Jsou to naprosté nesmysly a úřední šikana.

V podstatě jde úplně o totéž, jako vidíme zde: http://f…