Hlavní navigace

Google může mapovat Česko službou StreetView

Společnost Google se dohodla s Úřadem pro ochranu osobních údajů na podmínkách dalšího snímkování pro službu Google StreetView. Sběr snímků pro ni byl Úřadem delší dobu zakázán (respektive Google nebyl registrován ke sběru snímků), protože snímkování narušovalo soukromí obyvatel, když fotografie zachycovaly jejich soukromí. Google tak získal registraci od ÚOOU a může opět snímkovat. 
Patrick Zandl 24. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Google se dohodla s Úřadem pro ochranu osobních údajů na podmínkách dalšího snímkování pro službu Google StreetView. Sběr snímků pro ni byl Úřadem delší dobu zakázán (respek­tive Google nebyl registrován ke sběru snímků), protože snímkování narušovalo soukromí obyvatel, když fotografie zachycovaly jejich soukromí. Google tak získal registraci od ÚOOU a může opět snímkovat. 

Podmínkou udělení registrace je snížení stožáru pro snímkování ze stávajících 2,7 metrů alespoň o 30 cm a zajištění posouzení či rozostření závadných snímků do 48 hodin od nahlášení. Má také nahlásit místním úřadům termíny dalšího snímkování ulic v danné lokalitě, aby se občané mohli na snímkování připravit podle svého. 

Psali jsme také: