Hlavní navigace

Google vysílá svou Street View flotilu pro jarní fotky Česka

14. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Krajská města, ale i dosud nenafocené turisticky zajímavé lokality. To je cíl letošního výjezdu Google aut.

Jen pár dní po oznámení nových map od tuzemského Seznamu se své mapy chystá postupně vylepšit i Google. Do českých ulic během několika dní vyšle svá snímací auta a chce využít i svůj populární baťůžkářský systém Trekker, pomocí kterého mapoval třeba kambodžský Angkor Watt nebo další autem nedostupné lokality. 

Seznam.cz nedávno proti globální konkurenci nasadil svou službu Panorama. Ta zatím pokrývá jen větší část Moravy a Prahu, ale s delšími dny a lepším světlem by se mělo pokrytí zvyšovat. 

Podle redakčního testu a následného srovnání má zatím Seznam co vylepšovat. Zatímco Google pořizuje snímky zhruba každých 20 metrů, Seznam se rozhodl, že bude fotit co tři metry. Původně se první snímky měly objevit v mapách loni v říjnu, nakonec ale přicházejí až nyní a jejich kvalita je na první pohled horší než u Street View. 

ebf - tip do článku - debata

Ani Google to ale neměl v Česku na začátku jednoduché. Úřad pro ochranu osobních údajů mu na konci roku 2009 zamítl licenci pro shromažďování osobních údajů a o rok později přišel úplný zákaz

Úřadu vadilo plno věcí, kromě jiného i příliš vysoké tyče, na kterých byly umístěny kamery. Ty pak mohly nahlížet přes ploty do soukromých zahrad. K tomu musela firma lokalizovat svou stránku s informacemi o ochraně osobních informací a nasnímané obličeje musely být rozmazány do 48 hodin. Google také musel přislíbit, že o focení ulic bude informovat předem. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).