Hlavní navigace

Google pustil fotografy Street View na stadiony mistrovství světa

5. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

První výkop fotbalového svátku se blíží a internetová jednička na to své uživatele připravuje po svém.

Kromě stadionů nasnímali fotografové s batohem Trekker na zádech i blízké okolí. Google neponechal nic náhodě a pro jistotu vyslal své fotící agenty i do významných turistických lokalit jako je třeba národní park Iguaçu.

Dvanáctka stadionů je tak jen zlomkem ze stovek zajímavých nově pokrytých míst Brazílie. Street View tým oznámil nové galerie i z ostatních jihoamerických zemí, včetně Peru, Chile, Kolumbie nebo Mexika. 

Google doufá, že tentokrát vytvoří něco jako digitální dědictví turnaje. A to i díky tomu, že nasnímané prázdné ulice brzy zaplní fotografie návštěvníků fotbalového mistrovství. Navíc, za dva roky se na stadiony sportovní svět vrátí během olympijských her. A to už se možná budeme moci po ulicích procházet s brýlemi Oculus Rift. 

Google zvyšuje tempo pokrývání i díky zapojení dobrovolníků v projektu Trekker. Ten umožňuje získat fotografie i z míst, kam se auto s kamerami nedostane. I díky tomu mohla firma nasnímat třeba kambodžský Angkor Wat:

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).