Hlavní navigace

Google v rámci Street View zpřístupnil další tuzemské lokality

Martin Vyleťal

Jak už jsme vás informovali na začátku června, Google rozšířil službu Street View o více než stovku měst, památek a dalších objektů. Auta a tříkolky Google loni navštívily 28 měst a 170 památek a objektů. Zveřejněné fotky pocházejí nejen z loňského roku, ale také z roku 2009. Fotodokumentace byla loni shromažďována v průběhu několika měsíců a následně byla zpracovávána pomocí speciální technologie, kdy se pro ochranu soukromí rozostřovaly obličeje a SPZ aut, aby je nebylo možné identifikovat.

Jak už jsme vás informovali na začátku června, Google rozšířil službu Street View o více než stovku měst, památek a dalších objektů. Auta a tříkolky Google loni navštívily 28 měst a 170 památek a objektů. Zveřejněné fotky pocházejí nejen z loňského roku, ale také z roku 2009.

Fotodokumentace byla loni shromažďována v průběhu několika měsíců a následně byla zpracovávána pomocí speciální technologie, kdy se pro ochranu soukromí rozostřovaly obličeje a SPZ aut, aby je nebylo možné identifikovat.

Letos Google ve sbírání nových snímků pokračoval. Nyní ale bude trvat několik měsíců než tyto snímky projdou zpracováním při kterém dochází například k rozmazávání obličejů osob nebo poznávacích značek automobilů.

Zdroj: tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
30. 6. 2012 23:23
Takeshi (neregistrovaný)

nám jezdí na červenou :-) A vlak není daleko,podívej se vlevo. http://goo.gl/maps/V90G

21. 6. 2012 15:40
x (neregistrovaný)

IMO jim jednoduse vygenerujou nakou trasu, kterou stim maj projet, mno fotky pak doplni jen tam, kde uz nebyly, presto ze urcite maji nejaky prunik.

Ale lituju lidi, kteri s tim jezdi. Zjevne totiz pouzivaji googlacke mapy pro tu navigaci :D a zcela zjevne je to vodi na polni cesty - nasel sem uz nekolik takovych mist, kde samo v mape je "silnice", a je pekne videt, jak tam fotoauto najelo, a po par metrech je konec => musel se otocit.

Jen nechapu, proc pak rovnou tu mapu neopravnej.