Hlavní navigace

Souboj map na českém webu pokračuje. Posiluje Google i Seznam

25. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Krkonoše ve Street View nebo pět nových měst ve 3D. Obě konkurenční mapové služby hlásí před prázdninami novinky.

K šestnácti městům ve 3D přidávají Mapy.cz další pětici. Kromě Nymburku, Břeclavi, Hodonína, Uherského Hradiště a Olomouce se ale dočkala velké aktualizace i jihomoravská metropole. 

„3D model Brna dosud pokrýval jen historické centrum, severní a západní část města. Nyní je možné si z 3D pohledu prohlédnout město,“ tvrdí blog Seznamu s tím, že již nasnímaná města registrují od začátku roku návštěvnost v řádu tisícovek. Kromě 3D modelů ale před prázdninami spustil Seznam i možnost plánování výletů, které pak zůstanou v mobilních aplikací i v off-line verzi. 

ebf - partner 1

Nespí ale ani globální konkurence, která se Seznamem na tuzemské trhu svádí tuhý boj už celá léta. Během jara Google nasnímal pro svou službu Street View panoramatické snímky Krkonoš, Karlova mostu, brněnského Špilberku nebo Českého Švýcarska. Celkem pro letošní léto firma přidala 31 kolekcí včetně deseti interiérů. 

Nejoblíbenější z míst v Česku je na Street View centrum Prahy. Na prvním místě v prohlížení uživateli z celého světa je Pražský hrad, následuje Český Krumlov a třetí je historické centrum hlavního města, zejména náplavky.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).