Hlavní navigace

Seznam se připravuje na sezónu. Mapy.cz se naučily plánovat výlety

Jan Beránek

Plánovač výletů dnes ve veřejné betě na Mapy.cz nahradí dosavadní plánovač okruhů. Seznam není sám, kdo plánování výletů nabízí.

Trasa výletu s místy, která stojí za to vidět. Na jeden klik. „Kromě trasy uvidíte u mapy i itinerář včetně fotografií míst, která máte po cestě a stojí za to vidět. Zdaleka se nejedná pouze o hrady a zámky. V okruhu se objeví pod body zájmu (POI) společně s popiskem a fotkami, které zohlední aktuální roční období,“ říká blog portálu o nové službě

Kromě klasických výšlapů zohledňuje Seznam i cyklistické trasy. Výlety se propisují i do aplikací v mobilu, kde s nimi lze pracovat i v off-line módu. Zatím jen v androidové verzi. 

Aplikací pro plánování výletů přibývá. Málokterý z nich má ale v zádech Seznam. V květnu třeba odstartoval projekt Jana Kaštury a Tomáše Myslivečka Triphood

WT100

„Chtěli jsme udělat aplikaci, která by umožňovala předem naplánovat výlet a spojit ho s libovolným příběhem, motivačními obrázky a zábavnými otázkami,“ vysvětluje Kaštura. Už od počátku školního projektu byly cílem rodiny s dětmi. 

„Oproti původním odhadům jsme utratili více peněz a zpozdil se i termín ostrého startu. Problém byla kompatibilita s různými telefony a tablety,“ vysvětluje hlavní překážky při vývoji Kaštura s tím, že vývoj služby stál řádově miliony korun.  

Našli jste v článku chybu?
24. 6. 2015 15:52

"Lepší" je relativní, já jsem si rozdílů samozřejmě vědom (bavíme se o aplikaci a ne prohlížeči, takže cookies jsou mimo), a nestojí mi to za to za ten opruz mít další účet. Nevidím důvod něco natvrdo vázat na online účet, když to lze uložit lokálně a uživateli to stačí mít lokálně. Je mi zřejmé, proč to Seznam dělá, a z pozice uživatele se mi to vůbec nelíbí.

24. 6. 2015 15:37

S účtem je to lepší, protože se to ukládá na server a máte k tomu přístup odkudkoli. Bez účtu to máte jen v jednom zařízení a navíc smažete cookies a máte po datech.