Hlavní navigace

Nejbližší „Apple Event“ potvrzen na 22. října. Čekají se nové iPady i MacBooky

16. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Příští úterý Apple patrně představí iPad 5 i iPad 2 mini, dalé nové MacBooky Pro s Intelem „Haswell“, a uveden má být také OS X Mavericks.

Vršek pozvánky

Společnost Apple rozeslala vybraným médiím oficiální pozvánky na setkání, které se uskuteční 22. října v již mnohokráte osvědčeném Yerba Buena Center, v San Franciscu, od deseti dopoledne místního času. (Na internet bude setkání nejspíše přenášeno zde.)

Všeobecně se očekává, že Apple představí nový iPad 5, a doufá se také v iPad 2 mini, o kterém však kolovaly dohady, že možná nebude hotov včas.

iPad 5 má být tenčí a lehčí a vzhledově se má podobat iPadu mini. Pohánět jej bude 64bitový obvod A7. Získá také lepší kameru. Někteří se dohadují o tom, že iPad 5 bude vybaven čtečkou otisku prstu, podobně jako iPhone 5S.

Říká se, že rovněž iPad 2 mini by měl získat displej „sítnicového“ rozlišení, ale že jsou potíže s výrobou a že bude těchto modelů možná nedostatek. Nelze vyloučit, že od toho Apple raději ještě ustoupí. Jinak by měl uvnitř iPadu 2 mini být také A7. O čtečce otisku prstu není jasno.

Microsoft asi zamrzí, že právě 22. října se má na americkém trhu začít prodávat jeho tablet Surface 2.

BRAND

Dále Apple pravděpodobně uvede také novou řadu MacBooků Pro, vybavenou Intelem „Haswell“ — ten jim podstatně prodlouží výdrž na baterie. Ohlášen bude nejspíše i nový Mac Pro, a dojde zřejmě i na uvedení také OS X Mavericks.

Zdroje: Redmond Pie, All Things D

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).