Hlavní navigace

Apple ke špiclovací aféře: jedná se o softwarovou chybu

Jiří Macich ml.

Apple se snaží minimalizovat škody na pověsti svých zařízení v kauze okolo ukládání informací o jejich pohybu (viz článek článku Velký Bratr iPhone?). Dušuje se, že určitě nemonitoruje pohyb svých zákazníků a ani to nemá v plánu (ještě, aby měl). To, že iPhone či iPad uchovává historii pohybu mezi základovými stanicemi a přístupovými body několik měsíců zpět označil za softwarovou chybu. V nejbližších týdnech chce Apple uvolnil aktualizaci pro iOS, která by dobu ukládání měla zkrátit na týden.

Apple se snaží minimalizovat škody na pověsti svých zařízení v kauze okolo ukládání informací o jejich pohybu (viz článek článku Velký Bratr iPhone?). Dušuje se, že určitě nemonitoruje pohyb svých zákazníků a ani to nemá v plánu (ještě, aby měl). To, že iPhone či iPad uchovává historii pohybu mezi základovými stanicemi a přístupovými body několik měsíců zpět označil za softwarovou chybu. V nejbližších týdnech chce Apple uvolnil aktualizaci pro iOS, která by dobu ukládání měla zkrátit na týden.

Content 2017 - tip Footshop

Apple si i poměrně nešikovně hraje se slovíčky. Zuby nehty se brání tvrzení, že iPhone zaznamenává pohyb svého majitele. Přístroj prý jen sleduje základové stanice a přístupové body v okolí, což je ale ve výsledku totéž, protože právě podle toho se dá odvodit pohyb uživatele. Apple se ovšem brání, že se takto nedá získat přesná informace o poloze. Navíc data, která iPhone o poloze odesílá, jsou prý zcela anonymní a nelze je spojit s konkrétním člověkem. Tak to alespoň tvrdí Apple. 

Zdroj: tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
1. 3. 2012 0:59

dagmar když si tak chytrá tak ukaž svoje stehna,možná se zasmějem!!!!!!!!!­!!!!!!§

30. 4. 2011 10:52
krakonoš (neregistrovaný)

Klauzule ve smlouvě, že souhlasíte s možností šmírování byla SW, nebo HW chyba?