Hlavní navigace

Apple koupilo C3 Technologies. Blíží se čas iMaps

Daniel Dočekal

Apple koupilo společnost C3 Technologies, známou hlavně pokročilou technologií pro vytváření 3D map. Ve svých zařízeních pro podobné účely prozatím Apple používá Google mapy, ale koupí C3T se může leccos změnit. Apple za C3T zaplatilo podlě některých zdrojů okolo 240 milionů dolarů a ke koupi došlo již minulý rok. Není to navíc jediná společnost věnující se mapám – předchozí akviziace zahrnují koupi Poly9.

Apple koupilo společnost C3 Technologies, známou hlavně pokročilou technologií pro vytváření 3D map. Ve svých zařízeních pro podobné účely prozatím Apple používá Google mapy, ale koupí C3T se může leccos změnit.

Apple za C3T zaplatilo podlě některých zdrojů okolo 240 milionů dolarů a ke koupi došlo již minulý rok. Není to navíc jediná společnost věnující se mapám – předchozí akviziace zahrnují koupi Poly9.

Zdroj: Apple buys C3 Technologies — a shot at Google Maps, Apple acquired mind-blowing 3D mapping company C3 Technologies, looking to take iOS Maps to the next level

Našli jste v článku chybu?
30. 10. 2011 14:13

Jsem zvědav, jak dopadnou Nokia Maps 3D, které technologii C3 využívá. Snad to pak nebude Apple-only řešení, to bych fakt nerad... na druhou stranu Nokia je Microsoft a ti mají své mapy. No prostě doufám, že vzniknou nějaké iMaps, které budou veřejně dostupné jako konkurent Googlu a Bingu.