Hlavní navigace

Apple oficiálně představil iPhone s podporou 3G sítí

10. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Apple včera představila novou verzi svého mobilního telefonu iPhone. Snad žádný jiný mobilní telefon (minimálně v posledních letech) nevyvolal takový zájem a lavinu ohlasů: ať už pochvalných či negativních. Z parametrů představené nové verze je patrné, že si Apple minimálně část z výtek kritiků vzal k srdci. Nová generace jablečných mobilů přichází s podporou sítí třetí generace vč. HSDPA, ale zachována zůstává i podpora WiFi a EDGE. Tolik diskutovaný dotykový displej zůstává beze…

Společnost Apple včera představila novou verzi svého mobilního telefonu iPhone. Snad žádný jiný mobilní telefon (minimálně v posledních letech) nevyvolal takový zájem a lavinu ohlasů: ať už pochvalných či negativních. Z parametrů představené nové verze je patrné, že si Apple minimálně část z výtek kritiků vzal k srdci. Nová generace jablečných mobilů přichází s podporou sítí třetí generace vč. HSDPA, ale zachována zůstává i podpora WiFi a EDGE. Tolik diskutovaný dotykový displej zůstává beze změn a spolu s ním i jeho multi-touch technologie a automatická změna orientace obrazu. Ve výbavě iPhonu se nově objevuje GPS navigace. Multimediální funkce a fotoaparát s rozlišením dvou megapixelů se nemění.

ebf - tip do článku - debata

Velkou změnou je naopak nasazení systému OS X 2.0, který se konečně otevírá aplikacím třetích stran, jež bude možné získat prostřednictvím služby AppStore. Ta bude dostupná v 62 zemích světa. Programy nad 10 MB ovšem bude možné stáhnout jen přes WiFi, prostřednictvím počítače a iTunes. Nový firmware slibuje vylepšené vyhledávání v kontaktech, podporu prohlížení prezentací vytvořených v PowerPointu, novou kalkulačku a podporu Microsoft Exchange ActiveSync. Samozřejmě nechybí prohlížeč Safari a také známý přehrávač videí ze serveru YouTube. Nový firmware bude zdarma dostupný i pro uživatele původního iPhonu a za deset dolarů i majitelům iPodu Touch.

Dotovaná cena verze s 8 GB bude činit 199 dolarů. Za verzi s dvojnásobným prostorem pro data zájemci zaplatí 299 dolarů. iPhone v nové 3G verzi se začne prodávat 11. července ve 22 vybraných zemích. Česká republika mezi nimi není, ale podle informací serveru Mobil.cz bude iPhone oficiálně uveden na český trh v září a v nabídce jej budou mít jak Vodafone, tak T-Mobile. (Mobil.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).