Hlavní navigace

Apple představil iPad, očekávaný tablet s cenou od 499 dolarů

28. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Apple včera večer našeho času oficiálně představil svůj nový tablet, o němž už se delší dobu spekulovalo. Jmenuje se iPad a má být jakýmsi mezičlánkem mezi notoricky známým mobilním telefonem iPhone a jablečnými notebooky MacBook. Nový výrobek Applu měří zhruba 243×190×13,4 mm a je vybaven multi-touch displejem s úhlopříčkou 9,7" pracujícím v rozlišení 1024×768 pixelů. Apple opět vsadil na vlastní platformu, kde k standardně dodávaným aplikacím bude patřit například mobilní verze prohlížeče…

Apple včera večer našeho času oficiálně představil svůj nový tablet, o němž už se delší dobu spekulovalo. Jmenuje se iPad a má být jakýmsi mezičlánkem mezi notoricky známým mobilním telefonem iPhone a jablečnými notebooky MacBook. Nový výrobek Applu měří zhruba 243×190×13,4 mm a je vybaven multi-touch displejem s úhlopříčkou 9,7" pracujícím v rozlišení 1024×768 pixelů. Apple opět vsadil na vlastní platformu, kde k standardně dodávaným aplikacím bude patřit například mobilní verze prohlížeče Safari, e-mailový klient či multimediální přehrávač. iPad bude od začátku otevřen pro vývojáře (SDK je již k dispozici). Uživatelé se mohou těšit i na hry, eminentní zájem o iPad coby herní platformu má třeba Gameloft nebo EA Mobile.

Tablet iPad bude dodáván v několika verzích. Pokud jde o kapacitu interní flash paměti, tak na výběr budou tři modely: s 16 GB, 32 GB a 64 GB. Dalším rozdělením modelů je pak možnost konektivity. V březnu půjde na trh model odkázaný na WiFi (b/g/n), ale v dubnu jej bude následovat model s podporou 3G sítí. Opět budou (zatím alespoň v USA) speciální datové tarify. Ve výbavě bude i Bluetooth 2.1 + EDR, vestavěný mikrofon s reproduktory, výstup na sluchátka nebo akcelerometr. Cena? Od 499 dolarů. Apple nabídne i volitelné příslušenství jako je hardwarová klávesnice, pomůcky k propojení s kamerou, ochranné pouzdro nebo kabel na dobíjení z USB portu.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.